Domácí

Takhle český veterán vystrčil holý zadek na americký konvoj. VIDEO

Za vystrčení holého zadku na projíždějící konvoj Američanů dostal český válečný veterán desetiměsíční podmínku. Rozhodl tak okresní soud ve Vyškově.

Incident se odehrál před třemi měsíci, kdy Vyškovem projížděl konvoj amerických vojáků. Válečný veterán z Jugoslávie Martin Zapletal se na tuto akci předem nachystal. U silnice stál oblečený do vojenské uniformy a na hrudi měl připevněná všechna vyznamenání.

Pak vstoupil do vozovky, stáhl si kalhoty a projíždějícím americkým vojákům ukázal svoji holou zadnici. Chtěl tak dát najevo svoje znechucení z toho co viděl na zahraniční misi. Policisté ho odvedli, ale svoje pozadí stihl ukázat celkem třikrát.

Soudkyně okresního soudu ve Vyškově takové chování označila za hrubou neslušnost na veřejném místě a vojáka v záloze potrestala za výtržnictví desetiměsíční podmínkou.

Související obsah

Zapletala rozhodnutí soudu překvapilo, počítal s tím že dostane maximálně pořádkovou pokutu. Trestní příkaz ale není zatím pravomocný - veterán proti němu může podat odpor. V takovém případě soud nařídí hlavní líčení, kde bude případ holé zadnice řádně projednán i s výslechem svědků a hlavního aktéra.

Josef Svoboda/ych, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz