Křesťanství

Archeologové získali pozornost křesťanů! Našli důkaz o Ježíšovi

Archeologové získali pozornost křesťanů! Našli důkaz o Ježíšovi
Zdroj: Profimedia

Celý křesťanský svět postupně obrací oči k Izraeli, kde před několika týdny archeologové našli zbytky starověké synagogy. Jde o významný nález, podle vědců totiž právě v ruinách leží důkaz o pravdivosti biblického Nového zákona a s ním tak i o existenci Ježíše.

Synagoga, ve které Ježíš Kristus podle biblických textů kázal občanům Galileje, podle všeho skutečně existovala. Archeologové totiž na vrcholku hory Tel Recheš našli ruiny, které pamatují i dobu, kdy Římané útočili na Jeruzalém.

"Jde o vůbec první synagogu objevenou v odlehlé části Galileje, která potvrzuje historické záznamy z Nového zákona o Ježíšových kázáních v galilejské oblasti," okomentoval nález archeolog Motti Aviam.

Zdroj: Motti Aviam

Literární prameny uvádějí, že synagogy byly srovnávány se zemí v době, kdy Římané napadali města a vyhlazovali židy. Velká část židovských oblastí v Galileji ale zůstala nedotčena - místo toho se z posvátných míst staly državy Římanů, informuje Ynet News.

Podle Aviama je prozatím kvůli složitému terénu velmi obtížné trosky blíže prozkoumat. Je ale přesvědčený, že toto místo se později stane velmi vyhledávanou turistickou atrakcí - zejména pro židy a křesťany.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Natáčel bohoslužbu v kostele, když vtom se podíval na sochu Ježíše a ztratil řeč! I vám naskočí husí kůže

HIT INTERNETU: Záhada ženy, která je převtělený anděl. Kdo ve skutečnosti promlouvá jejími ústy?

lud, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz