Zajímavosti

Stovky plyšáků na jednom místě, to je pražské Medvědárium!

Stovky plyšáků na jednom místě, to je pražské Medvědárium!
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Představte si jedinou místnost, ve které je na čtyři stovky plyšových medvídků. Ne, nejste v pohádce, ale v takzvaném Medvědáriu v pražské Vyšehradské ulici!

Tolik plyšových medvědů jste pravděpodobně neviděli za celý život dohromady. Tady jsou medvídci noví i staří, malí i velcí. Kromě koupě medvídka si můžete v Medvědáriu i nechat toho svého opravit: "Někteří sem přijdou v úplně dezolátním stavu a my je kompletně zrenovujeme," popisuje majitelka Medvědária Lucie Němcová službu, které sama říká "Medvědí nemocnice". Nejčastěji medvídkům chybějí oči nebo filcové části, často mají také vykloubené nožičky nebo chybí část vnitřní výstelky.

Právě Lucii Němcové se v hlavě zrodila myšlenka vytvořit místo, které bude dělat lidem radost a kde můžou v klidu zavzpomínat na své dětství: "Za svůj život jsem vystřídala spoustu různých zaměstnání a nedávno jsem si prostě řekla, že je na čase dělat něco, co mám opravdu ráda a co mě naplňuje," vysvětluje vznik Medvědária vášnivá fanynka plyšových medvídků.

Plyšové medvědy si Lucie Němcová zamilovala už jako dítě, tehdy jí některé dokonce vyráběli rodiče. I ty v Medvědáriu najdeme, pochopitelně ale nejsou k prodeji. Stejně jako některé, které sem lidé přinesou. Když se člověk totiž z jakéhokoliv důvodu chce svého plyšového medvídka zbavit, ale nechce, aby skončil v popelnici, může ho v Medvědáriu odevzdat a oni se zde o něj postarají: "Většinou je nosí starší lidé, kteří je mají celý život, a nemají je komu odkázat," popisuje Němcová.

Související obsah

V zahraničí jsou podobné obchody a "servisy" plyšových medvídků běžné, u nás se jedná spíše o raritu. "Do monstrózních rozměrů například vzrostl zájem o medvídky v Japonsku," popisuje plyšovou vášeň za hranicemi Lucie Němcová. A kam až může tato záliba dorůst? "Existují i plyšoví medvídci, kteří mají cenu okolo čtvrt milionu liber. Oči mají z diamantů a safírů a kožíšek protkávaný zlatem," přibližuje vrcholné kousky Němcová.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz