Mexiko

VELKÝ OBJEV: Největší pyramida světa byla skrytá pod kostelem!

VELKÝ OBJEV: Největší pyramida světa byla skrytá pod kostelem!
Zdroj: Profimedia

Když první osadníci postavili kostel na kopci v mexickém městě Cholula, tak ještě netušili, že je pod ním ukrytá pyramida. Vědci její přítomnost odhalili v roce 1910, ale nevěděli, že se jedná o největší pyramidu na světě.

Tlachihualtepetl neboli Velká pyramida v Cholule, je více než 400 metrů široká a 66 metrů vysoká. Pravděpodobně ji postavili 300 let před naším letopočtem.

I když zatím o pyramidě téměř nikdo neslyšel, drží už několik rekordů. Svou velikostí předčila i velké pyramidy v Gíze. Nejen, že se jedná o největší pyramidu na světě, ale také je považována za největší památník postavený na Zemi, napsal portál BBC.

Ulička v pyramidě

Malý kostel, který na ukryté pyramidě stojí, je připomínkou krveprolití - dobytí aztéckého města Cholula v roce 1519. Nikdo netušil, že kostel stovky let ukrýval velké tajemství pod svou podlahou.

Související obsah

Pyramida je pokrytá trávou, stromy a půdou. Když Hernán Cortés a jeho muži zmasakrovali obyvatele vesnice, byla pyramida už pokrytá vegetací. Legendy ale hovoří o tom, že obyvatelé města stavbu zamaskovali záměrně, aby ji nikdo nemohl zničit.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Skutečně existují! NASA objevila na Marsu mimozemskou stavbu. Je to pyramida

has, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz