Domácí

Smrt ve vzduchu: Na Olomoucku se srazila dvě letadla! FOTO

Sobotní večer narušila vážná letecká nehoda dvou ultralightů, které se srazily nad polem mezi obcí Dlouhá Loučka a místní částí Plinkout. Nehodu oznámil pilot třetího letounu. Jeden z pilotů při pádu letadla zemřel. Ani neděle se neobešla bez leteckého neštěstí. Pilota kluzáku nalezli řidiči brzy ráno ležet přímo na silnici.

Ke srážce letounů došlo těsně před sedmou hodinou odpoledne. Dva ultraligthy se srazily z dosud přesně nezjištěných příčin. Po nárazu obě letadla spadla do pole.

"Při neštěstí zemřel pětašedesátiletý pilot letadla značky VIA. Dvoučlenná posádka druhého letounu značky Eurostar, tvořená muži ve věku 60 a 68 let, byla se zraněními transportována do nemocnice. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 4 miliony korun," komentoval nehodu policejní tiskový mluvčí František Kořínek.

Na místě nehody zasahovali hasiči, policie i záchranáři. Kromě nich k nehodě dorazili také inspektoři Letecké amatérské asociace České republiky, Úřadu pro vyšetřování leteckých nehod a České inspekce životního prostředí. Proč k nehodě došlo a kdo je za ní zodpovědný ukáže až probíhající vyšetřování.

Související obsah

  

Ani neděle se neobešla bez leteckého neštěstí. Brzy ráno vyjížděly záchranné složky k nehodě muže, který řídil padákový kluzák s motorem. Mrtvé tělo pilota našli řidiči na silnici u obce Rybné na Jihlavsku, zbytky jeho kluzáku zůstaly na nedalekém stromě.

Policisté kvůli vyšetřování úmrtí celé místo nehody uzavřeli. Případ si převzali kriminalisté, kteří na místě provádí ohledání místa činu. Silnice bude uzavřena, dokud neskončí vyšetřování.

Související obsah

Podle policie muž (41) odstartoval brzy ráno z letiště Jihlava - Henčov. Co vedlo ke smrtelné nehodě a kdy přesně k ní došlo ukáže až policejní vyšetřování.


Více se dozvíte v reportáži TV Nova ve večerních Televizních novinách.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ochranka letiště zatkla nemocné dítě. Pokládali ho za teroristu

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz