Zahraničí

Pohřebiště štěňat: Topili je v jámě plné splašek za městem! VIDEO

Zoufalý nářek malých štěňátek slyšeli obyvatelé Holíče na Slovensku nedaleko českých hranic z jámy za městem. Na místě pak lidé objevili hororovou scénu - pohřebiště štěňat. Podle výpovědi jednoho ze svědků byli na místě i městští strážníci. Slovensko je případem zděšené.

Už v pátek přes den začalo po sociálních sítích kolovat strašlivé video, na kterém je vidět jáma plná splašek s bezbrannými štěňátky. Ta tam bojují o život, naříkají a snaží se dostat ven. Bohužel ale nemají nic, čeho by se mohla zachytit a po čem se dostat ven. Jáma je ještě ke všemu přiklopená velkým betonovým poklopem, takže i kdyby se pejskům podařilo dostat k hraně jámy, ven by se stejně nemohli dostat.

Upozorňujeme, že videa a fotografie v tomto článku jsou velmi drastické a neměly by se na ně dívat děti a lidé se slabou povahou. Redakce TN.cz týrání zvířat jednoznačně odsuzuje a rozhodně se s takovým chováním neztotožňuje.

Zdroj: facebook

Toto video nasdílela na sociální síť uživatelka s přezdívkou Gabriela Gabriela a napsala k němu toto: "Takže, teď pokazím náladu všem lidem, kteří mají srdce. Za naším městem je popraviště štěňat. Dozvěděla jsem se o tom včera. Štěňata jsou tam topená, piští a bojují o život pod kamenem, zpod kterého se nedá dostat. Kolem je plno hnijících psích těl. A co je na tom nejhorší, děje se to za asistence městské policie. Přijdou, hodí do vody a odejdou. Buďte na mě dnes hodní, nespala jsem celou noc. Video máme, pozvracíte se. Pojďte s tím něco udělat!!!"

Není jasné, proč člověk, který video ještě živých štěňátek v jámě natočil (ve čtvrtek), neudělal pro jejich záchranu víc. Na místo totiž až druhý den po natočení videa (v pátek) přijeli členové ze spolku Sdružení za práva zvířat. Podařilo se jim pomocí autozvedáku odstranit betonový poklop. A pak už bohužel z žumpy, ve které byly dva metry vody a splašek, vytáhli jen tři mrtvá tělíčka štěňátek a pytel s kostmi, které patřily dospělému psu malého vzrůstu.

Související obsah

Na místo byla přivolána státní policie, vyšetřovatel a veterinář ze Státní veterinární správy. Pachateli tohoto týrání hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. Svědek, který štěňátka našel, ještě ke všemu tvrdí, že na místě viděl ve čtvrtek večer příslušníky městské policie. Po jejich odchodu se šel na místo podívat a našel tonoucí štěňata. V okolí už lidé mluví o tom, že městská policie takto řeší přeplněné útulky. Tato informace ale rozhodně není potvrzená. "Nemůžeme se k tomu vyjádřit. To musíte řešit s náčelníkem. Ten ale o víkendu nepracuje," dozvěděla se reportérka TV Markíza přes zvonek na Městské policii v Holíči.

V galerii jsou vidět mrtvá zvířata, na fotky by se neměly dívat malé děti!

Policie a spolky pro ochranu zvířat teď hledají svědky, kteří na místě viděli něco podivného, co by mohlo souviset s případem.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz