Premiér Bohuslav Sobotka se vyjádřil, že by zesnulá Věra Čáslavská měla mít pohřeb se státními poctami. Bude ale záležet především na rodine gymnastky, jak se rozhodne. Přání Čáslavské bylo úplně jiné.
Legendární gymnastka Věra Čáslavská by si podle kamarádky, která na ni včera zavzpomínala, státní pohřeb nepřála. Státní pocty na památku legendární sportovkyně podporuje kromě prezidenta Zemana a premiéra Sobotky i ministryně školství Valachová.
Podle ní by Česká republika měla splnit také jedno z posledních přání slavné sportovkyně - uspořádat v Česku po roce 2020 mistrovství světa v gymnastice.
V minulosti se o státním pohřbu uvažovalo například po úmrtí dalšího legendárního sportovce Emila Zátopka. Jeho rodina to ale tehdy odmítla.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz