Tajemství hrobu v Napajedlech: Kdo je muž uvnitř? ptají se lidé

V polovině srpna přibyl na napajedelském hřbitově hrob s cedulkou "neznámý člověk". Kdo je v něm pochovaný, je totiž stále záhadou. Kriminalisté zjistili pouze to, že ostatky patří muži, kterého srazil na nádraží vlak. Nikdo ale nebožtíka nehledá, nikdo jeho totožnost nezná.

Jsou to už dva a půl měsíce od tragické nehody, která se stala na nádraží v Napajedlech. Pod koly projíždějícího vlaku tu zemřel muž, o kterém se ví pouze to, že mu bylo mezi čtyřiceti a padesáti lety.

Smrt muže natočily kamery, jeho život ale stále zůstává záhadou. Nikdo ho totiž nehledá, nikdo se policistům nepřihlásil. Vůbec nic přitom nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o muže bez domova. Byl slušně a čistě oblečený.

"Na základě několika reportáží jsme prověřovali informace od občanů, avšak ty nevedly ke ztotožnění tohoto muže," sdělila TV Nova policejní mluvčí Lucie Javoříková.

Související obsah

Podle všeho muž neplánoval sebevraždu. Nejspíš chtěl jen rychle přejít na druhou stranu nádraží, ale nepočítal s tím, že vlaky u napajedelského nádraží projíždějí tak rychle. To se mu ovšem stalo osudným.

Ačkoli se k muži nikdo nehlásil, důstojného pohřbu se dočkal. "Se nás tady sešlo asi šest a tak v klidu jsme mu vlastně vzdali čest a pohřbili jsme jej," uvedl ředitel Služby města Napajedla Aleš Jirků. "Pohřeb neznámého člověka je pro nás velmi netradiční, za dobu, co jsem ve fukci ředitele, jsme ani jeden takový nedělali," dodává.

Přesto je smutné, že hrob je beze jména. Kriminalisté stále doufají, že se objeví někdo, kdo totožnost muže odhalí.

Petr Zapletal/ lud,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz