Okna

Jak dokonale umýt okna? Zkuste použít silonky či vanilkový pudink

Jak dokonale umýt okna? Zkuste použít silonky či vanilkový pudink
Zdroj: Thinkstockphotos

Mytí oken nepatří k zrovna nejoblíbenějším domácím činnostem. Není tak divu, že se na to kolikrát vrhneme jen jednou ročně. Poradíme vám zaručené triky, které vám tuto domácí práci usnadní.

Pokud marně hledáte skulinku, kterou byste vyhlédli z okna na ulici, možná je načase dopřát sklům očistu. Ne každé počasí je ale na mytí oken vhodné. V zimě špína na oknech lépe drží, vysoké teploty zase způsobují rychlé schnutí vody a na skle tak zůstávají šmouhy. Nejlepší je počkat, až bude pod mrakem.

Na okna vždy použijte speciální přípravky, ty na nádobí sice mohou být levnější, ale na oknech vám zůstanou mastné skvrny. Voda by neměla být příliš horká, snižuje totiž účinnost čisticích prostředků. Pokud je to možné, snažte se používat utěrky z mikrovláken, okna s nimi lépe vyčistíte. Nejprve umyjte rámy, teprve potom skla.

Co radily naše babičky?

Naše babičky drahé přípravky k tomu, aby měly nádherně čistá okna, nepotřebovaly. Vystačily si s tím, co našly doma. Tím nejznámějším trikem je použít na leštění oken staré noviny a funguje to! Dejte si ale pozor, aby noviny nebyly z lesklého papíru. Podobnou vlastnost mají také staré silonky.

Související obsah

Skvělým pomocníkem je ocet, ten nejenže okno zbaví mastnoty, ale krásně ho vyleští. Zkuste si ho příště přidat do vody, se kterou myjete. A v kuchyni ještě zůstaneme, na okna je prý výborný vanilkový pudink. Balíček rozpusťte v pěti litrech vlažné vody a tou okna umyjte. Pak už jen jednoduše vyleštěte.

Říká se, že skvělým leštidlem je také slaná voda, na litr vody vám bude stačit jedna polévková lžíce soli. Pokud máte doma malé dítě, přidejte do vody na mytí trochu jeho šamponu.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz