Vrah

Za bílého dne ubodal na Florenci kamaráda! Soud mu snížil trest

Loni v červenci ubodal u autobusového nádraží na Florenci v Praze čtyřiatřicetiletého Lotyše, dnes si Bělorus Aljaksandr Astapčuk vyslechl trest. Za mřížemi si odsedí 15 let a soud ho také na neurčito vyhostil z republiky.

Potyčka mezi Bělorusem a Lotyšem vypukla 16. července 2015 kolem čtvrt na dvě odpoledne. Astapčuk nakonec na svého soka zaútočil nožem a celkem osmkrát ho bodnul do krku, břicha a hrudníku. Ani přes rychlou pomoc záchranářů se Lotyše nepodařilo zachránit. Vrah z místa utekl ulicí Za Poříčskou bránou.

U soudu později vypověděl, že ho Lotyš napadl jako první. Měl mu zasadit několik ran do obličeje, až začal ztrácet vědomí. Když útočník po rvačce odcházel, sáhl Astapčuk do tašky pro nůž, obalil ho igelitem a zasadil mu smrtící rány.

Muži se před incidentem znali, o rok dříve spolu bydleli, nerozešli se ale v dobrém. Bělorus se však i nadále vídal s přítelkyní Lotyše a den před vraždou jí měl darovat tři trička. A právě to Lotyše rozzlobilo a rozhodl se, že si to s bývalým kamarádem vyřídí. To ale netušil, jak tragicky schůzka skončí.

Související obsah

Před policií se Astapčuk skrýval u přátel, hlídka ho dopadla po necelém týdnu. Vymlouval se na duševní poruchu, tu ale znalci vyloučili. Vrchní soud mu původní trest z června snížil o dva roky. Odsedět by si měl 15 let, z České republiky bude navíc na neurčito vyhoštěn. Městský soud ho původně nevyhostil, ministerstvo vnitra mu totiž zajistilo mezinárodní ochranu, protože se měl ve vlasti zapojit do odboje.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz