Zajímavosti

Ztrácíte "přátele" na Facebooku? Oblíbená aplikace vás upozorní

Ztrácíte "přátele" na Facebooku? Oblíbená aplikace vás upozorní
Zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj

Mnoho lidí používá sociální síť Facebook každý den, někteří pro zábavu, jiní jako doplněk pro práci. Každého ale časem začnou otravovat neustálé žádosti o zalévání farmy nebo řetězové zprávy typu "Přepošli tuto zprávu 20 lidem a čeká tě dlouhý život". Naštěstí existuje doplněk, který umí tyto zprávy filtrovat, upravit vzhled stránek nebo vám řekne, když si vás někdo odstraní z přátel.

Doplněk pro webový prohlížeč F.B. (Fluff Busting) Purity vznikl už v roce 2009 a mezi uživateli získal mnoho kladných hodnocení. Jedná se o jednoduché rozšíření, které nabízí celou řadu funkcí ke správě toho, co se objeví na vašem profilu.

Filtrovat zprávy umí hned několika způsoby. Facebook například změnil styl, jak se zprávy řadí za sebou. F.B. Purity umožňuje rovnat příspěvky za sebou například od nejnovějšího, aniž by do toho pletl nové komentáře a reakce na příspěvky. Velice užitečný je vlastní filtr klíčových slov. Na vaší stránce s blokováním správného slova zmizí komentáře prozrazující děj v oblíbeném seriálu či filmu nebo nenávistné odkazy plné sprostých slov.

Související obsah

S F.B. Purity se také dozvíte, když si vás někdo odebere z přátel. Vestavěný "stopař" zareaguje ve chvíli, kdy si vás někdo odstraní ze seznamu, tak, že vám zašle upozornění. To si jde vyžádat i zpětně.

Tím ale zdaleka možnosti rozšíření nekončí. F.B. Purity umí upravovat velikost jednotlivých častí, umožňuje zakázat zobrazování videí i fotek, upravuje podobu emotikonů, může jim vrátit starou podobu nebo je úplně zakázat. Umí ukrýt oznámení o tom, kdo se kamarádí s kým a komu se co líbí. Možností je mnoho a záleží na osobním nastavení.

Související obsah

Upozornění! Rozšíření stahujte vždy z ověřených zdrojů. Na internetu se objevila škodlivá verze F.B. Purity, kterou lze najít i v obchodě Google. Instalace rozšíření je na vlastní nebezpečí, redakce TN.cz nenese odpovědnost za jakékoli škody vzniklé užíváním F.B. Purity ani dalších programů a rozšíření.

 U rozšíření pro prohlížeč je nutné dát si velký pozor na to, zda se nejedná o škodlivý software, který o uživatelích sbírá citlivé informace nebo škodí přímo počítači. Podle Zásad ochrany osobních údajů F.B. Purity nesbírá žádné informace o tom, jak uživatel sociální síť používá. Doplněk využívá Cookies, jejichž odesílání jde ale nastavit přímo v prohlížeči.

Podle uživatelů se jedná o bezpečnou aplikaci, která neinstaluje žádný další software. Online stránky pro kontrolu také nenachází jakýkoliv náznak o tom, že by se mělo jednat o škodlivý software.

Související obsah

I přes oblíbenost mezi uživateli se doplněk netěší přízni společnosti Facebook, která se s ním snaží všemožně bojovat. Odkazy na tento doplněk vám Facebook zablokuje a vypíše chybové hlášení. V minulých letech byl podle portálu LifeHacker vývojář zablokován, ale později mu byl profil opět zpřístupněn.

klma, TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz