APLIKACE TN.CZ
Rebelové

Syrský rebel fotil selfie. Zapomněl, že k mobilu připojil bombu! VIDEO

Syrští rebelové natáčeli propagační video, zpívali do mikrofonu a dobře se bavili. Pak si chtěl ale jeden z nich vyfotit selfie a zapomněl, že má k mobilu připojenou bombu. Následoval obří výbuch a oslnivá záře ohně.

Na nahrávce, která se nedávno objevila na internetu, je vidět skupinka osmi mužů. Podle britského portálu Daily Mirror jde o bojovníky svobodné syrské armády, tedy protivládní rebely. Sedí před kamerou a natáčí náborové video.

Vojáci sedí před rebelskou vlajkou, společně zpívají a posílají si mezi sebou mikrofon. Mělo by jít o znak solidarity a přátelství, které chtějí muži na propagačním videu ukázat. Pak jeden z nich zvedne telefon a chce si vyfotit s kamarády selfie. To ale netuší, co způsobí.

Muž totiž zřejmě zapomněl, že má k mobilu připojenou bombu. Ve chvíli, kdy stiskne tlačítko a je slyšet typický zvuk focení, spustí obrovskou explozi, která zapálí celou místnost. Kamera míří najednou na strop a muži v pozadí křičí "Alláhu Akhbar" (Bůh je velký).

Není jasné, zda někdo při výbuchu zemřel nebo byl zraněn. Autentičnost záznamu zatím nikdo ze stran v syrském konfliktu neověřil, video může být počítačově upravené. Není ani známo, jak nahrávka na internet unikla.

Svobodná syrská armáda bojuje po boku západní koalice, je spojencem USA, Francie nebo Velké Británie, ale také Ruska. Staví se proti teroristické organizaci Islámský stát i proti režimu prezidenta Bašára Asada.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: 11. září platila u pokladny, když vtom jí explodovala kabelka. Nebudete věřit, co v ní měla!

DRAMATICKÝ MOMENT: Zatkli dětského teroristu a strhli mu výbušný pás z těla! Snímek děsí lidi

epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz