Kaskadér

Muže vystřelili z děla! V rychlosti 644 km/h přeletěl nad kaňonem

Před zraky diváků vystřelilo dělo do výšky profesionálního kaskadéra Eddieho Brauna. Ve speciálně vyrobené raketě přeletěl přes kaňon Snake River v Idahu široký téměř 430 metrů. Na druhé straně bezpečně přistál.

Čtyřiapadesátiletý kaskadér se v raketě nechal vystřelit ze strmé rampy do výšky 914 metrů. Během čtyř vteřin dosáhla rychlosti 644 kilometrů v hodině. Na padáku se pak raketa s Braunem snesla do pole na druhé straně kaňonu.

"Nedělal bych to, kdybych si myslel, že to nevyjde," řekl po seskoku deníku Time. Svého syna ale požádal, aby svou sestru za něj přivedl k oltáři, kdyby let nepřežil. Přelet nad kaňonem ho nevyšel nejlevněji - zaplatil za něj v přepočtu 36,3 miliónu korun.

Související obsah

Úspěšný kaskadér našel inspiraci v Evelu Knievelovi, po kterém také pojmenoval svou raketu Evel Spirit (Evelův duch). Kaskadér Knievel se pokusil přeletět stejný kaňon v roce 1974, ale předčasně se mu ale otevřel padák. Knievel pokus přežil, zemřel až v roce 2007.

"Neudělal jsme nic, co by on nedokázal. Jednoduše dokončuji jeho sen. Kolika lidem se povedlo dotáhnout do konce sen svého hrdiny," řekl Braun.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZTUHNE VÁM KREV: Tato fotografie pohoršuje lidi po celém světě! Co mladík dělá?

VIDEO: Jel po silnici, když vtom ho uviděl! Co je tohle proboha za zjevení?

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz