MFSF Písek

TV Nova uvede Noc filmových nadějí na festivalu v Písku

TV Nova uvede Noc filmových nadějí na festivalu v Písku
Zdroj: TN.cz

Televize Nova pokračuje v dlouholetém projektu Noc filmových nadějí. Letos připravila i několik novinek. Na filmový maratón těch nejlepších studentských snímků se můžou těšit nejen diváci televize, ale nově i návštěvníci Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek, a to již 21. října. Televize Nova je hlavním mediálním partnerem festivalu a svým projektem Noc filmových nadějí ho zahájí.

Slavnostní zahájení Mezinárodního festivalu studentských filmů (MFSF) proběhne v pátek 21. října v kině Portyč, kdy organizátoři festivalu odstartují třídenní program studentských filmů na téma “Prostor plný možností“. Večer bude pokračovat sérií českých studentských snímků v rámci Noci filmových nadějí (NFN), která podporuje mladou filmovou tvorbu.

“Naším cílem je dlouhodobě budovat vztahy s filmovými školami a posilovat povědomí o možnostech, které Nova studentům filmových škol jako možný budoucí zaměstnavatel nabízí. Pro studenty filmových škol jsme tentokrát v rámci festivalu připravili i tvůrčí workshop zaměřený na tvorbu dlouhodobých televizních seriálů vedený kreativní producentkou Silvií Klasovou, ve kterém si budou studenti moci vyzkoušet způsob práce v nejsledovanější televizi v Česku,“ dodává k projektu Radmila Pinkavová – Jirkovská, ředitelka sekce řízení lidských zdrojů skupiny Nova.

Zdroj: TN.cz

Originální projekt komerční televize Nova a nastupující filmové generace se poprvé konal na obrazovkách Novy v roce 2007. Od té doby proběhlo již 7 ročníků, poslední z nich v roce 2011. Projekt se tak vrací na obrazovky po tříleté pauze.

Na úvod večera proběhne vyhlášení cen těch nejlepších přihlášených snímků. Ocenění se uděluje ve čtyřech filmových žánrech – hraný film, dokument, animovaný a loutkový film. Do devátého ročníku NFN se letos přihlásilo celkem 126 snímků, z nichž bylo vybráno 25, které budou odvysílány v pětihodinovým nočním vysílání televize Nova 21. října krátce po půlnoci.

Studentské snímky vybírala odborná porota pod vedením filmového i reklamního režiséra a herce Jakuba Koháka. “Začátky bývají krušné, a třebaže si - a správně - nikdo z mladých nenechá do své práce kecat, může být sem tam nějaká dobře míněná poznámka od tak zkušeného barda, jako jsem já, přínosem v jejich dalším profesním životě. Mládí vpřed, když můžu, tak mládí pomůžu," sděluje předseda poroty. Své favority nominovali porotci zpěvák a herec Tomáš Klus, hudební skladatel Varhan Orchestrovič Bauer, Pavel Kacerle, expert na vizuální efekty světových blockbusterů od značek Disney či Marvel, a talentovaná herečka seriálu Ulice Patricie Solaříková.

Vítězové devátého ročníku NFN získají ocenění navržené kreativním oddělením TV Nova, pod vedením kreativního ředitele Alana Záruby, a finanční částku na podporu nových projektů od generálního partnera Slevomat ve výši 10 000, 20 000 a 40 000 českých korun.

 

Zdroj: TN.cz

Televize Nova na Mezinárodním festivalu studentských filmů v Písku nabídne i doprovodný program. Workshop je zaměřený na dlouhodobé televizní seriály. Jeho účastníci ve skupinách pod vedením lektorů vytvoří námět dlouhodobého TV seriálu a na závěr budou své náměty prezentovat publiku, které vybere ten nejlepší z nich. Lektory workshopu budou Silvia Klasová, Iva Bergrová, Ivana Slámová a Adam Pražák, kteří působí v televizním seriálu Ulice.

Noc filmových nadějí je již etablovaným projektem, což potvrzuje i zapojení devíti vysokých a středních filmových škol - FAMU Praha, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Střední průmyslová škola sdělovací techniky Praha, Filmová Akademie Miroslava Ondříčka v Písku, Soukromá vyšší odborná škola filmová Písek, Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha, Vyšší odborná škola grafická Jihlava a Střední škola aplikované kybernetiky v Hradci Králové, Michael – Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s.r.o.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz