Toaletní papír

Ženy pozor! Toaletní papír může způsobit vážné zdravotní potíže!

Ženy pozor! Toaletní papír může způsobit vážné zdravotní potíže!
Zdroj: Thinkstockphotos

Při pobytu na záchodě si dáváme pozor na ledacos - aby prkýnko bylo čisté, abychom měli po ruce něco ke čtení nebo abychom měli dostatečnou zásobu toaletního papíru. Toaleťák ale může ženám způsobit řadu zdravotních potíží!

Nesprávné používání toaletního papíru může vést například k podráždění intimních partií nebo k jejich opuchnutí. Většinu žen ovšem ani nenapadne, že za těmito nepříjemnostmi stojí toaletní papír. Spíš je napadne infekce nebo nastydnutí.


"Toaletní papír může dráždit poševní vchod i pochvu samotnou a to především u žen s jemnou a citlivou pokožkou," varuje urolog a gynekolog z Centra ženského zdraví Michael Ingber, kterého cituje portál tvnoviny.sk.


1. Miniaturní řezné rány


Pokud se utřete příliš silně nebo používáte toaleťák s drsnějším povrchem, můžete si při očistě intimních partií způsobit drobné ranky a oděrky. Zvlášť na poševním vchodu.


"Tkáň je v této oblasti velmi jemná, takže se ujistěte, že používáte jemný toaletní papír," nabádá ženy Jessica Shepherdová z univerzity Illinois v Chicagu. Malé ranky vedou k otokům, podráždění a v krajním případě až k různým infekcím.


2. Infekce močových cest


Je paradoxní, že toaleťák, který slouží k odstranění zbytků moči, může způsobit zánět močových cest, ale je to tak. Ingber to vysvětluje tím, že ženská močová trubice je krátká a bakterie tak nemusí cestovat daleko, aby způsobily zánět.


Nebezpečí zanesení bakterií do močové trubice je větší při utírání zezadu dopředu, tedy od konečníku k pochvě. Proto je lepší se utírat opačným směrem.


Související obsah


3. Napuchnutí


Řada zvláště dražších toaletních papírů obsahuje různé vůně, barviva a další chemikálie, které mohou dráždit kůži a způsobovat opuchání. I na první pohled bílý toaleťák může být napuštěný pro změnu bělidly, která vašim intimním partiím neudělají právě nejlépe. Pokud opucháte, zkuste měkčí toaleťák.


4. Kvasinkové infekce


Parfémovaný toaletní papír má i další nevýhodu - nejen, že může způsobit otoky intimních partií, chemikálie v něm obsažené můžou narušit pH ve vagíně a způsobit kvasinkovou infekci. Pokud s kvasinkami máte problémy, zkuste hypoalergenní papír.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚLÁTE CHYBU! Dáváte si toaleťák na prkénko? Až zjistíte, co to způsobuje, už to nikdy neuděláte!

POZOR: Pohlavní nemoci trápí lidi v Česku! Nakazit se můžete i orálním sexem

pez, TN.cz

K tématu Toaletní papír

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz