Dům

Výbuchu domu v Kladně mohli zabránit sousedé! NOVÁ FAKTA

K tragédii v Kladně podle všeho nemuselo dojít. Unikající plyn, který zapříčinil výbuch domu, totiž cítili sousedi v ulicích - a to už od rána. Nikdo na možný únik ale hasiče ani plynaře neupozornil.

Výbuch připravil hned dvě rodiny o střechu nad hlavou, jednoho člověka dokonce o život. Teď to ale vypadá, že tragédii se dalo zabránit. Stačilo by, kdyby včas zasáhli sousedé, kteří plyn cítili od rána v ulici.

"Trošku jsme na vážkách, proč to nikdo z těch lidí, kteří to cítili, neřešil a muselo to dojít až do tohoto stadia," divil se mluvčí středočeských hasičů Libor Pospíšil.

Vyšetřovatelé se teď potřebují co nejdřív dostat k rozvodům a uzávěrům plynu v suterénu domu. Jenže tam nemohou kvůli stavu sousední budovy. Statik ji sice už ve čtvrtek nařídil strhnout, do dneška ale nesepsal zprávu pro stavební úřad. A bez ní se demolovat nemůže.

Související obsah

V sobotu přitom byli úředníci v práci, k domu najela těžká technika, hasiči, všichni byli připraveni. Statik ale přestal ragovat. "Doufám, že tedy se panu statikovi nic není, že je v pořádku, že opravdu je to jenom nedorozumění," řekla TV Nova majitelka domu.

Demoliční firma nakonec ztratila trpělivost. Ve chvíli, kdy sehnala jiného statika, se sice ozval i ten původní, přesto rozhodnutí zatím vydáno nebylo. Poslední informace hovoří o tom, že by se s demolicí mělo začít ve středu. Vyšetřovatelé doufají, že se do té doby dům sám nekontrolovaně nezřítí a nezničí už tak poškozené důkazy.

Ondřej Špalek/ lud,

K tématu Dům

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz