Nevěsta

Z dívky se ve 14 letech stala nevěsta! O rok později byla mrtvá

Z dívky se ve 14 letech stala nevěsta! O rok později byla mrtvá
Zdroj: Thinkstockphotos

Rodiče Derye (15) domluvili ve 14 letech výhodný sňatek, na který musela přistoupit. Netrvalo však dlouho a dětská nevěsta zjistila, že čeká miminko. O devět měsíců později zemřela.

Děti ve 14 letech řeší různé věci - od prvních lásek, přes pořádné průšvihy ve škole až po experimentování se vším nebezpečným. Derya se ale v tomto dospívajícím věku musela smířit s novou rolí manželky a rovnou i budoucí matky.

K předem dohodnutému sňatku ji donutili rodiče. Obřad byl podle všech náboženských zvyklostí. Netrvalo dlouho a tehdy 14letá dívka zjistila, že čeká miminko. Vyrůstat už ho ale neuvidí.

Související obsah

Po devíti měsících totiž zemřela během porodu. V tak nízkém věku totiž hrozí více zdravotních komplikací než u dospělého člověka a Derya podle lékařů začala krvácet do mozku, informuje britský Daily Mail.

"Pro dětskou nevěstu je nebezpečné otěhotnět.Úmrtnost je mnohem vyšší, než u dospělých rodiček," potvrdil tureckému listu gynekolog Aydan Biri. "Je tu vyšší riziko, že tlak vyletí vzhůru, dojde k předčasnému porodu nebo k nějakým zákrokům během porodu. Těhotenství dětí, které nejsou po fyzické stránce plně vyvinuté a jejichž orgány nejsou dostatečně rozvinuté, často končí smrtí," dodává expert.

Související obsah

Podle dobročinné skupiny Girls not Brides, se asi 15 milionů dívek vdává před dosažením věku 18 let. Podle Organizace spojených národů umírá každé dvě minuty jedna žena během porodu.

Minulý týden se objevila zpráva, že v Číně po předem dohodnutém sňatku otěhotněla teprve 12letá Lan Lan. Rodiče ji prodali manželovi v přepočtu za více než 100 tisíc korun. Policie zatkla dvě osoby.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nechutná svatba pobouřila svět: 65letý Američan si bral 12letou dívku. Prý se opravdu milují!

Porod teenagerky pobouřil veřejnost: Když zjistili, kdo je otcem dítěte, okamžitě jí ho vzali!
 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz