Ponorka

Ponorku měla za války napadnout příšera z hlubin. Teď našli její vrak

Ponorku měla za války napadnout příšera z hlubin. Teď našli její vrak
Zdroj: Profimedia

Průzkumníci našli u skotského pobřeží stoletý vrak ponorky. Mohla by to být legendární loď, kterou podle kapitána napadla příšera s rohy a obřími zuby, kterými rozkousala přední kanón. Krátce po záchraně posádky se ponorka potopila.

Záhadnou ponorku objevili inženýři náhodou. Našli ji během průzkumu mořského dna u jihozápadního pobřeží Skotska, který souvisí s plánovaným položením kabelu. Ten má přivádět elektřinu z obnovitelných zdrojů ze Skotska do Anglie.

Vrak leží v hloubce 104 metrů a podle sonarových snímků jde o německou ponorku UB-85, která se potopila za první světové války. Její posádka se 30. dubna 1918 bez boje vzdala britské lodi HMS Coreopsis, která na ni narazila.

Kapitán německého korábu s hrůzou vyprávěl, že loď poničila mořská příšera, která na ni zaútočila. Měla obří oči, v měsíčním světle zářící zuby a velké rohy na malé hlavě. "Všichni muži na hlídce začali na příšeru střílet, dokud se znovu nevnořila do vody," tvrdil podle legendy kapitán Krech.

Zdroj: Profimedia

Předtím ale stihla rozžvýkat předek plavidla a tím ho nenávratně poškodit. Ponorka šla ke dnu jen krátce poté, co posádku zachránila britská loď. O mořských monstrech hovořily i záznamy z dalších plaveb, proto se historka rychle rozšířila.

 

Související obsah

Podle některých lidí šlo o vzdálenou sestřenici lochnesské příšery. "Je jasné, že tu loď zničila nějaká obrovská obluda. Je ale skvělé vědět, že Nessiina sestřenka ze slané vody pomohla vyhrát válku - a dokonce bez ztrát na životech," prohlásil nadšenec Gary Campbell.

Podmořští archeologové ale senzační teorie zavrhují. Historici tvrdí, že si kapitán nejspíše celý příběh vymyslel, aby ospravedlnil svou zbabělost. Na dně Irského moře podle nich leží nejméně dalších 12 ponorek, které by mohly legendě odpovídat.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pluli na lodi, když vtom před sebou spatřili obrovskou příšeru! Co to proboha je?

Konečně důkaz?! Amatérský fotograf vyfotil v jezeře podivnou příšeru. Je si jistý, že jde o lochnesku

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz