Klaun

Klauni dál řádí v Česku! V Mostě zatkli ozbrojené děti v maskách

Mostecká policie zadržela ve středu skupinu dětí, které na sobě měly klaunské a další masky. Zadržela je na srazu klaunů. Přinesly si na něj totiž nože, mačetu, obušky, různé druhy nářadí a baseballové pálky!

Sraz lidí v klaunských maskách se konal v mosteckém parku Šibeník ve středu kolem 18. hodiny. Výzvy se šířily sociálními sítěmi. Kromě převážně mladých lidí na místo dorazili také mostečtí policisté. Z toho, co tam objevili, byli sami překvapeni. Děti se totiž na sraz důkladně ozbrojily!

"Policie byla na místě a zbraně dětem odebrala. Na místě našla různé typy nožů, mačetu, baseballové pálky, nářadí, obušky a další věci. Některé osoby policisté předvedli na policejní služebnu ke zjištění totožnosti a nyní budou prověřovat, zda v souvislosti s držením zbraní omladinou nedošlo k protiprávnímu jednání," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Pokud policisté dospějí k závěru, že držením zbraní vzniklo protiprávní jednání, budou zbraně předány správnímu orgánu, který rozhodne o jejich zabavení. Zarážející je, že si zbraně na sraz přinesly děti, kterým bylo mezi 12ti a 16ti lety!

"Naskýtá se tady otázka, zda rodiče těchto dětí vůbec vědí, co jejich ratolesti ve svém volnu dělají, jak tráví čas, s kým a o čem komunikují na sociálních sítích," dodala mluvčí Světláková.

Související obsah

Policisté varují, že ačkoliv se podle některých jedná o nevinnou zábavu, "klaunománie" může mnohé lidi vyděsit. "Takové zprávy záměrně vyvolávají paniku a ti co je šíří, si možná ani neuvědomují, že by se mohlo jednat o protiprávní jednání," varuje policejní mluvčí.

Podle ní by případy mohly být kvalifikovány třeba jako šíření poplašné zprávy, nebezpečné vyhrožování nebo vydírání. Mohou vyvolat paniku, při které může být i někdo zraněn!

Podívejte se, co na útoky děsivých klaunů říká psycholog

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz