Nejvyšší soud

Poslední šance pro Kramného: Soud rozhodne o falšování důkazů

Petr Kramný, který si ve vězení odpykává 28letý trest za vraždu své manželky a dcery, se nevzdává. Podal dovolání a jeho případ teď přezkoumá Nejvyšší soud. Podle služby infoSoud dorazilo dovolání ke Krajskému soudu v Ostravě před několika dny.

Krajský soud teď předá Kramného dovolání spolu se spisem Nejvyššímu soudu v Brně. Ten bude posuzovat, jestli rozhodnutí odvolacího soudu spočívalo na správném právním posouzení věci. To obvykle trvá asi 40 dní.

Ve většině případů ale Nejvyšší soud dovolání odmítne, může také rozsudek zrušit či vrátit případ k dalšímu projednávání. Má také pravomoc rozhodnout sám.

Kramného případ byl od počátku "soubojem" soudních znalců. A jeden z nich, Radek Matlach, dokonce tvrdí, že některé důkazy byly zfalšovány. "Soudní znalci z Ostravy a Českých Budějovic tvrdili, že na kůži Moniky K. je jasně patrný výbled, který je právě charakteristický pro zásah elektrickým proudem. Na snímku, který byl pořízen ještě v Egyptě před pitvou, je ale jasně vidět, že tam nic takového není," řekl pro TN.cz Matlach. 

Související obsah

A na jeho stranu se přiklání i obhajoba. "Nedokážu říct, že jde o podvrh, ale některé důkazy jsou opravdu podivné," uvedla Kramného obhájkyně Jana Rejžková. "Oslovili jsme experta na grafiku, který potvrdil, že snímky vydávané za rozdílné, na nichž měla být srdce Moniky a Klárky, jsou totožné. To je vidět pouhým okem," dodala Rejžková.

Bude to ale právě Nejvyšší soud, který zváží, zda soudy nižší instance vyhodnotily předložené posudky správně. Dovolání nemá odkladný účinek a neovlivní ani výkon trestu.

Kramný podle rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci zavraždil v červenci 2013 na dovolené v Egyptě svou manželku Moniku a dceru Kláru. Odsedět si má 27 let ve věznici se zvýšenou ostrahou.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz