Drogy

Neskutečný případ! Dealer v Bílině prodával drogy před synem (2)

Šokující odhalení strážníků v Bílině na Teplicku. Drogy tam na ulici prodával dealer přímo před svým dvouletým synkem. Když ho policisté kontrolovali, tvrdil, že je narkoman a všechno má jen pro svou potřebu, jenže ze lži ho usvědčil kamerový záznam. Teď mu hrozí až pět let vězení a potíže se sociálkou, která mu může syna odebrat.

Kamerový záznam odhaluje, jak muž v bílé bundě předává sáček s bílou látku jinému muži. Přímo před zraky malého syna, který si hrál hned vedle s odrážedlem. Po příjezdu strážníků muži z kapsy vypadly tři sáčky, ve dvou byl pervitin, v dalším marihuana. Strážníkům tvrdil, že to je jeho denní dávka.

Strážníci u něj ale našli i váhu na drogy. Tu u sebe nosí právě dealeři, kteří pak mohou pervitin prodávat kdekoli v terénu. Dealer se bránil, že je "jen" narkoman a drogy si sám koupil.

"Ty osoby jsou z místní znalosti známé jako závadové. Tyto osoby jsou nějakým způsobem pravidelně kontrolovány," řekl TV Nova ředitel Městské policie Bílina Petr Kollár.

Související obsah

Otci-dealerovi teď hrozí až pět let vězení a pochopitelně i potíže se sociálkou, která mu syna může i odebrat. Podobný případ nedávno začal řešit ústecký krajský soud. Rodiče z Chomutova své děti ve věku jednoho a dvou let tak dlouho zanedbávali a brali přímo před nimi drogy, až jim je úředníci museli odebrat.

Jak snadno a v jak nízkém věku se děti dostávají k drogám dokazuje i případ z Orlové na Karvinsku z letošního dubna. Úředníci tam na základní škole testovali deváťáky na drogy. Pervitin nebo marihuanu měla v krvi čtvrtina žáků.
 

vbo, Martin Kočárek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz