Německo

Poplach v Německu! Policie zatkla pět lidí, mezi nimi i šéfa islamistů

Poplach v Německu! Policie zatkla pět lidí, mezi nimi i šéfa islamistů
Zdroj: Profimedia

Pět lidí zatkla v úterý ráno německá protiteroristická jednotka v Dolním Sasku a Severním Porýní-Vestfálsku. Měli mít vazby na Islámský stát.

Razii předcházely podle německého deníku Süddeutsche Zeitung měsíce vyšetřování. Dnešní zatýkání ale zasadilo islamistické scéně v Německu tvrdou ránu. 

Německá policie viní pětici mužů z napojení na Islámský stát. Mezi zatčenými je i dvaatřicetiletý Iráčan Abú Valá, který je pokládán za ústřední postavu islamistické scény v Německu. Přezdívá se mu kazatel bez tváře.

Související obsah

Muži měli především v Dolním Sasku a Severním Porýní-Vestfálsku rekrutovat mladé muslimy k džihádu a finančně je podporovat.  Abú Valá, vlastním jménem Ahmad Abdelaziz, si kolem sebe budoval síť kazatelů, kteří měli verbovat islamisty po celém Německu. Policie už zatkla dva v Porúří.

Klíčové pro odhalení islamistických špiček v Německu byla výpověď jednoho z mužů, který od Islámského státu utekl a vrátil se do Německa. Anil O. pobyl v Sýrii jen několik měsíců, poté uprchnul přes Turecko. O tom, kdo islamistickou buňku v Německu řídí, řekl policistům.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz