OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Jaké auto vybrat na zimu? Ptali jste se šéfky AAA AUTO

Jaké auto vybrat na zimu? Ptali jste se šéfky AAA AUTO
šéfka AAA AUTO Karolína Topolová

Proč stále více lidí kupuje vozy na splátky? Je podzim nebo zima vhodná doba na koupi auta? Jaké auto vybrat? Desítky dotazů zaslali čtenáři odbornici na auta na slovo vzaté - v online chatu na TN.cz odpovídala šéfka AAA AUTO Karolína Topolová.

Podle Karolíny Topolové je podzim pravá doba vhodná k nákupu "nového" ojetého auta. "S nástupem podzimu se trh postupně rozšiřuje, nabídka je velmi rozmanitá a dají se sehnat opravdu báječné vozy. Nesmíme však opomenout, že jsme s nárůstem počtu aut na celém českém trhu zaznamenali také poměrně vysoký nárůst průměrné ceny. To je způsobeno především tím, že se do nabídky dostaly méně ojeté automobily v lepším technickém stavu, čemuž odpovídá jejich nižší stáří a nižší počet najetých kilometrů," odpovídala na dotaz čtenáře s přezdívkou Selam šéfka Áček.

Ptali jste se také na čerstvé partnerství AAA AUTO s českým sportem. Netýká se však jen fotbalu. Novinkou bude podpora dvojice cestovatelů na dobrodružné cestě do Afriky. "Mám ráda odvážné nápady, proto jsme se také rozhodli podpořit dva mladé cestovatele Richarda Nemetha a Stefana Stefanova na jejich výpravě do Dakaru a zpět v autě za 69 tisíc. Za kvalitou našich vozů stojíme, a tak vůz na cestu si vybrali od nás. Kluci dokáží zdolat nejednu překážku a my, že se dá koupit kvalitní ojetina i v nižší cenové kategorii, když víte kde nakupovat," popsala Topolová.

Před zimou se ozvala také řada vyznavačů zimních sportů, kteří by rádi věděli, jaké auto je ideální na cestování s lyžařskou výbavou na hory. Co doporučila Karolína Topolová? "V tomto případě doporučuju buď SUV s náhonem na všechna čtyři kola (například Škoda Yeti a Volkswagen Tiguan) nebo MPV se zabudovaným prostorem pro lyžařské vybavení jako nabízí například Opel Zafira. Vozy s velkým zavazadlovým prostorem a znatelným komfortem pro cestování jsou již tradičně v tomto období žádanější," odpověděla šéfka Áček.

Všechny odpovědi si můžete přečíst zde:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz