Medvěd

Nejsmutnější medvěd se může radovat! Z obchoďáku jde domů

Medvěd Pizza dojal před čtyřmi měsíci celý svět. Číňané zavřeli šelmu do skleněného výběhu v obchodním centru. Smutný medvěd pak jen bez zájmu ležel na boku a čekal na smrt. Dočkal se ale happy endu.

Ochránci přírody začali Pizzovi přezdívat nejsmutnější lední medvěd na světě. Záběry, které obletěly světová média, nové jméno potvrzovaly. Medvěda uvěznili do malého skleněného výběhu, který umístili v nákupním centru v čínském městě Guangzhou.

Zákazníci se s Pizzou nadšeně fotili a klepali na sklo, aby ho vybudili k nějaké aktivitě. Tříletá šelma ale jen ležela na boku a nereagovala. Z dříve aktivního medvěda, který vytrvale mlátil packou do dveří a snažil se je otevřít, se stala jen jeho bezduchá schránka.

Ochránci proto sepsali petici, v níž žádali osvobození Pizzy i dalších vězněných zvířat. Podepsalo ji víc než milion lidí a na nákupní centrum začali tlačit i jeho investoři a čínské úřady. Za poslední čtyři měsíce kontrolovaly životní podmínky v "nákupní zoo" desítky expertů.

Teď se Pizza dočkal šťastného konce - i když to nemusí být natrvalo. Medvěda převezli zpět do mořského parku, který je součástí zoologické zahrady na severu Číny. Tam se Pizza narodil a setká se tak znovu se svými rodiči.

Celou budovu ale při loučení s medvědem obsadily stovky dětí s transparenty, které si přejí Pizzův návrat. Ten nepřímo potvrdilo i vedení obchoďáku - šelmu přesunuli prý jen dočasně kvůli renovaci akvária. Ochránci však doufají, že už se do nákupního centra nevrátí.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz