Leukémie

Amálce jsou teprve tři, už rok ale bojuje s leukémií

Nejčastějším typem onkologického onemocnění u dětí je leukémie, tedy závažné krevní onemocnění. I velmi malé děti tak musejí bojovat s rakovinou a podstupovat chemoterapie.

Jednou z nich je i tříletá Amálka, která má za sebou rok intenzivní léčby, během které strávila měsíce v nemocnici. Nad nemocí vyhrává - a to i díky rodině a finanční pomoci nadace Dobrý Anděl.


"Amálka se narodila v podstatě jako zdravé miminko, prospívala. Přibližně v roce a půl holky chytly ve školce virózu. Pak nám čtyři dny v kuse spala, prostě dvě hodiny spala a půl hodiny byla vzhůru," popisuje dívčina máma Jana. Rodiče dcerku odvezli do nemocnice, kde lékaři zjistili, že má leukémii.


Dívenka ovšem náročnou léčbu navzdory nízkému věku snášela statečně, i po osmi měsících byla veselá a usměvavá.


Související obsah


 

"Byli jsme denně v nemocnici. Ať už na kontrole nebo na chemoterapii do žíly. Museli jsme si dát pozor na neštovice, protože by to pro ni bylo smrtelné. Kontakt s lidmi vůbec, maximálně v té nemocnici a s rouškou," popisuje maminka Amálky.


Tříletá Amálka má tu nejtěžší léčbu za sebou, stále je ale ještě pod dozorem lékařů. Každý měsíc teď bude chodit na odběry krve. Amálka se tak pomalu z nemocničního prostředí vrací do dětského světa. Aby rodina vše zvládla, hlavně finančně, pomáhá jim nadace Dobrý Anděl.


Dobrým Andělem se můžete stát i vy, stačí se zaregistrovat na stránkách www.dobryandel.cz.
 

pez, Nikol Kudrnáčová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz