Vodovod

Prahu ochromilo prasklé potrubí z roku 1884. Oprava potrvá dny

Obrovské dopravní komplikace způsobilo prasklé vodovodní potrubí v centru Prahy. Policisté odklonili dopravu na křižovatce Sokolské ulice s Ječnou a doprava v Praze na některých místech začala kolabovat. Podle odhadů potrvají náročné opravy potrubí a silnice až čtyři dny.

Těsně před půl čtvrtou ráno prasklo vodovodní potrubí v centru Prahy. Proud vody nadzvedl v ulici Sokolská u náměstí I. P. Pavlova na několika místech asfalt vozovky a prohnal se Ječnou ulicí až na Karlovo náměstí.

Silnice je poškozena ve dvou pruzích, praskliny ale podle informací TV Nova zasahují i do zbývajících dvou. Nejdříve policisté nechali jeden pruh průjezdný, kolem osmé hodiny ale Sokolskou ulici uzavřeli úplně. 

Opraváři už našli přesné místo havárie. Potrubí vyřezali a nahradí ho novým. Jako příčinu poškození uvedli "únavu materiálu". Potrubí, které prasklo, má průměr 350 mm a je z roku 1884.

Vodohospodáři budou rychlí - na webu Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) slíbili, že opravu samotného potrubí zvládnou dokončit ještě v pondělí večer. "Během noci a zítřejšího dopoledne budou prováděny práce s cílem zprovoznění dvou levých jízdních pruhu v ulici Sokolská. Tyto dva pruhy by měly být zprovozněny zítra, tj. 29. listopadu kolem poledne," oznámily PVK na svém webu.

Jak dlouho potrvá oprava díry a silnice v místě havárie, bude záviset na výsledky georadarového průzkumu.

Situaci v Praze sledujeme online:

Před zúžením se tvořily dlouhé kolony, které už sahaly přes celou Prahu, doprava v centru po celý den kolabovala. Kromě Severojižní magistrály se mohutné zácpy tvořily i na nábřeží.

Doprava se podle informací ŘSD odklání přes ulici Legerovu a Rumunskou - v každém směru ve dvou jízdních pruzích. Policie celý den vyzývala řidiče, aby se místu havárie a nejlépe celému centru města vyhnuli.

Kvůli havárii musel být omezen i provoz tramvají. Po kolejích voda hrnula i hlínu, písek a kameny. Pražský dopravní podnik na svých internetových stránkách informoval o dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 148.

Související obsah

Na místo dorazili kromě vodohospodářů, také plynaři, kteří kontrolovali plynové potrubí. Zatím není jasné, jestli voda nepoškodila i plynové přípojky, informovala v pondělí odpoledne agentura Aktu.cz.

Podle webu Pražských vodovodů a kanalizací bude kvůli havárii v ulicích Na bojišti a Sokolská omezena či úplně přerušena dodávka vody pro asi 150 lidí. Toto omezení ale bude trvat jen do dnešního večera.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vodovod

Důležité Události

Píše se na Deník.cz