Orlík

"Šest let je výsměch!" Máma mrtvé Simony z Orlíku chce tvrdší trest

"Šest let je výsměch!" Máma mrtvé Simony z Orlíku chce tvrdší trest
Zdroj: tn.cz/ facebook

Paní Šárce se v létě změnil život. Při nehodě na Orlíku jí zemřela dcera Simona, bez které podle svých slov nemůže žít. Simona jela na pramici se svým přítelem, když do nich narazil maldík na motorovém skútru. Na následky zranění Simona bohužel zemřela. Její matka nyní říká, že trest šest let za smrt její dcery je pro mladého řidiče skútru příliš mírný.

Tragická nehoda se stala 10. července. Osmnáctileté Simoně se stal osudným výlet na Orlík, kde do páru narazil při plavbě na pramici mladík na skútru. Dívka svým zraněním podlehla v nemocnici. 

Písečtí kriminalisté mladíka obvinili a čeká ho soud. Za zabití z nedbalosti mu hrozí jeden až šest let vězení nepodmíněně, což je podle paní Šárky velmi málo. Až nyní se vrátila z psychiatrické léčebny, kde se jí lékaři snažili pomoci vyrovnat se se ztrátou dcery.

O přerušení léčby požádala sama, protože už nechce být mezi lidmi v léčebně. Zničená žena se proto doma uzavřela před světem a požádala svého kamaráda, aby napsal vyjádření. "Šárka prochází peklem. Každičký den je plný slz. Její dcera měla spoustu plánů a milovala život. Simonka se moc těšila, až dá jednou mamince vnoučata, protože Šárka už žádné děti mít nemůže," napsal redakci TN.cz rodinný přítel Jan Svatoň.

"Ten rozmazlený fracek jí vzal smysl života. Myslíme si, že je šest let výsměch," dodal s tím, že si přejí pro mladíka vyšší trest. Podle zákona je však šestiletý trest maximum, které lze udělit za usmrcení z nedbalosti. Šárku mrzelo, že se jí mladík dlouho neomluvil. A možná by se tak nestalo do dnešní chvíle, kdyby mu zoufalá žena nenapsala jako první. Omluvy se nakonec dočkala, její bolest ale neutišila.

 

Související obsah

"Hluboce s vámi soucítím a ponesu si to do konce života. Každé narozeniny budou nejsmutnější den mého života. Celou pravdu jsem již 2x vypověděl. Moc jsem vás chtěl kontaktovat, ale hrozně jsem se bál z důvodu mediálního tlaku. Moc na vás myslím," napsal mladík mámě Simonky. "Moc s vámi soucítím a myslím na vás a Simonku každý den," dodal.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOKUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ: Tragédie na Orlíku má nečekané rozuzlení. Mladík na skútru je přítelem dcery slavných rodičů!

SPADLA KLEC: Na kolik let si nakonec půjde za drsnou vraždu Petr Kramný sednout? Soud rozhodl!

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz