Youtubeři

Mladá youtuberka málem utopila psa, bouří se internet! VIDEO

Školačka přidala na internet video, jak koupe čivavu. To samozřejmě není nic neobvyklého. Jenže záběry vyděšeného psa, kterému se koupání rozhodně nelíbí, vzbudily na sociálních sítích a také mezi YouTubery obrovskou vlnu nevole.

Česká YouTuberka naštvala hodně lidí. Na svůj kanál "Denisa TV, Luboš" totiž dala video, ve kterém koupe svoji malou čivavu a dokonce jí nasadila plavecké brýle. Pes je samozřejmě v šoku a z obavy, že se utopí, se snaží ze všech sil dostat z vany pryč. Tím ale tenhle koupací úlet nekončí. Dívka nakonec  pejska vyfénuje.

"Ten pohled na trpícího pejska je strašný," napsala nám čtenářka. "Bože, chudinka malá, chce ven. Nemají prostě rozum,“ Napsala na sociální síť Zuzka.

"Nejhorší je to, že těm ostatním dětem to přijde super a budou to napodobovat,“ obává se další diskutující.

"Takový pes se musí koupat opatrně a vzhledem k tomu, že pes má na očích brýle, předpokládám, že z toho musí být ve stresu. Zároveň je hodně psů, kteří se bojí vody. Určitě bych takové koupání malého psa nedoporučoval," sdělil redakci TN.cz veterinář Ivan Stuchlík.

K videu se nám vyjádřil i zákonný zástupce dívky. A podle něj je všechno v pořádku. "Pes běhá normálně po dně a ona mu drží salám a on běhá z konce vany na druhý, protože chce to maso,“ sdělil redakci TN.cz. Na naši otázku, že pejsek vypadá vystresovaný, nám odpověděl, že vlastně pes ve vaně vůbec nebyl a je to fotomontáž. Celý rozhovor najdete ve videu v úvodu článku.

Dívka, která účinkuje ve videích, určitě vzhledem k věku netuší, jak vlastně psa stresuje. Několik vzkazů jí a jejímu otci poslaly i známé tváře internetu.

Třeba YouTuber DeeThane po tom, co se k němu video dostalo, natočil okamžitě svou reakci. Jako majitel psa se s tím, podle svých slov, nemohl smířit a chování dívky nechápe. "Tohle je natáčení týrání psa na video a dávání to na internet,“ říká v reakci rozčílený DeeThane.

Tohle není jediné video na tomto kanálu, které budí rozpaky. Video, které se jmenuje "Party začíná“, vyděsilo také mnoho psích chovatelů. Na záběrech můžete vidět, jak se holky koupou ve vířivce a v náruči drží malé pejsky. Jeden je trochu podobný jorkšírskému teriérovi a druhý pes je tzv. naháč. I na to má DeeThane jasný názor.


Podívejte se na celou jeho reakci:

Ke koupání čivavy se vyjádřil i další na internetu oblíbený YouTuber Peeetaaa na svém kanálu PeeetaaaTV. Školačku a jejího otce moc nešetří.

"Ta čivava neplave, snaží se dostat ven. To není plavání, to je pokus neumřít,“ říká v reakci Peeetaaa.

Podle něj je největší chyba na straně rodičů. "Já si myslím, že toho psa dostala ta holka jako hračku. Ty holky se k těm štěňatům chovají jak k panenkám," dodává naštvaně.
 

Peeetaaa reagoval i na další videa zveřejněná na kanálu dívky. Jeho reakci najdete ve videu:

Redakci TN.cz se ozvala i velmi rozzlobená provozovatelka webu psimagazin.cz. Podle ní videa poškozují její web, protože používají název stránky. "Lidé se mě ptají, co s tím má Psí magazin společného a proč taková videa děláme," stěžuje si šéfka webu Karolína Hájková.

"Rádi bychom uvedli na pravou míru, že s videem nemá Psí magazín nic společného a nesouhlasíme s jeho obsahem. Čivavky je nám opravdu líto a obáváme se, aby toto jednání neopakovaly další děti, kterým nedochází, že se jedná o trápení zvířat.“


Celé prohlášení Karolíny Hájkové z Psího magazínu:

"Prohlášení jsem vydala, protože díky tomu, že jsem jako první upozornila na to video a kontaktovala otce dívky, tak se mi teď nejspíš mstí tím, že na svém kanále i na webu začali používat název Psí magazín a včera dokonce založili už i kanál psí magazín a ještě mi vyhrožují trestním oznámením." vysvětluje Karolína Hájková.

Blíží se Vánoce a nejen YouTubeři, ale i chovatelé a ochránci zvířat prosí rodiče: "Nekupujte svým dětem živá zvířata místo hraček." Často tato zvířata končí v lednu na ulici a následně v přeplněném útulku. Na hraní do vířivky případně do vany stačí plyšák.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šílený YouTuber se ve videu přiznal k děsivé vraždě! Proč to udělal?

Muž se rozhodl pro svého umírajícího pejska přichystat poslední rozloučení. Budete mít slzy v očích

TN.cz / vem

K tématu Youtubeři

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz