Praha

Brutálně šikanovali učitelku v Třebešíně. Dnes si vyslechli tresty

Šikanu učitelky střední průmyslové školy v pražském Třebešíně dnes projednával obvodní soud v Praze. Žena krátce nato, co ji měli šikanovat tři studenti, zemřela. Vyšetřování ale vyloučilo, že by její smrt se šikanou souvisela.

Případem se od rána zabývá Obvodní soud pro Prahu 4. Mladíci jsou obžalováni z výtržnictví a ohrožování osobní svobody. Kvůli tomu, že byli studenti v době činu nezletilí, hrozil jim maximálně rok vězení. Protože bylo jednání neveřejné, usnesení soudu není známo. Není ani jasné, zda soudkyně někdy rozhodnutí zveřejní.

Kriminalisté vyšetřování uzavřeli s tím, že smrt učitelky se šikanou nesouvisí. K závěru dospěli na základě svědeckých výpovědí a znaleckých posudků.

Trojice žáků měla brutálně šikanovat učitelku pražské průmyslové školy Na Třebešíně a její utrpení si následně natáčet na mobil. Žena letos v únoru zemřela. Studenti učitelce na nahrávce hrozili pěstmi, naznačovali kopy a údery, skákali po katedře, vystrkovali na ni rozkrok, křičeli na ni sprostá slova z bezprostřední blízkosti do obličeje, na chodbách školy se jí pošklebovali, sahali na ramena nebo jí bránili odchodu ze třídy hradbou z lavic u dveří. Na záběrech bylo vidět, že učitelka se útoku nijak nebrání, má sklopenou hlavu a agresorům jen mírně domlouvá.

Studenty škola potrestala podmínečným vyloučením a trojkou z chování. Po zveřejnění druhého, brutálnějšího, videa škola dva studenty dodatečně vyloučila. Třetí zůstal vyloučen podmínečně. Tehdejšího ředitele Františka Bártla kvůli případu odvolali pražští radní, Bártl ale zažaloval školu i magistrát. Jeho odvolání tak bude řešit soud.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJDE NEPLAKAT: Otec chlapce, který spáchal sebevraždu kvůli šikaně, nahrál tyranům bolestný vzkaz

VIDEO: Chlapec šikanoval spolužáky! Drobná dívka si s ním poradila neskutečným způsobem

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz