Sirotek

Sirotek vážil v 7 letech 4 kg! Za rok se proměnil k nepoznání

Sirotek vážil v 7 letech 4 kg! Za rok se proměnil k nepoznání
Zdroj: Profimedia / facebook

Vyhladovělý Ryan Morse z bulharského sirotčince byl ještě před rokem blízko smrti. Ve svých sedmi letech vážil necelé 4 kilogramy! Díky jeho úžasné rodině z amerického Nashville, která chlapce adoptovala v roce 2015, se mu začíná dařit lépe.

Priscilla Morseová letěla přes půl zeměkoule, aby si osvojila sedmiletého chlapce z bulharského sirotčince. O špatném zdravotním stavu dítěte se dozvěděla, když jeho srdcervoucí snímky viděla na Facebooku. S manželem Davidem se velmi rychle rozhodli, že si ho osvojí. Báli se však, že než stihnou vyřídit všechny papíry, chlapec zemře.

Dítě bylo vyhublé na kost, jeho tělíčko pokrývalo husté ochlupení. Chlapce hned po adopci odvezli do nemocnice v Tennesse, ve které zůstal dva týdny. Pak Ryana propustili, ale jen na chvíli. Podruhé ho hospitalizovali na měsíc.

Související obsah


Od adopce uběhl rok a rodina je moc šťastná. Malý Ryan přibral téměř 7 kilogramů a začal mluvit. Dnes už vypadá jako zdravé dítě. "Jeho pokroky jsou úplný zázrak. Když k nám přišel, nedokázal říct jedinou větu. Byla jsem přesvědčená, že zemře. Nyní je z něj šťastný a aktivní chlapec," řekla maminka deníku Daily Mail.

Pár má dva biologické syny a ještě adoptivní dceru McKenzie, která trpí Downovým syndromem a vrozenou srdeční vadou. Tu  si rodina adoptovala z Ruska.

Ryan nikdy nebude úplně zdravý. Má mozkovou obrnu, mikrocefalii a skoliózu. Rodiče ho zapsali do školy, kde se o jeho vývoj budou starat speciální pedagogové. Jsou však šťastní, že mu zachránili život a že patří do jejich rodiny.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Sirotek

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz