Myslivec

Muž na honu zavadil o spoušť a prostřelil myslivci ruku

Muž na honu zavadil o spoušť a prostřelil myslivci ruku
Zdroj: Mediafax

Policisté z jihu Čech vyšetřují šestatřicetiletého muže, který o víkendu na honu u Strmilova na Jindřichohradecku z bezprostřednáí blízkosti postřelil jiného myslivce.

Nehoda se přihodila při honu na škodnou a černou zvěř. Rána vyšla nečekaně z opakovací kulovnice ráže 7,62 milimetru.


"Ačkoli měl mít zbraň vybitou, pravou rukou za zády kontroloval závěr zbraně, zda je v poloze vybito, přitom patrně z neopatrnosti sáhl na spoušť a došlo k výstřelu," popsala nešťastnou událost policejní mluvčí Hana Millerová.


Střela tak z blízkosti zasáhla nadloktí dalšího myslivce, který stál před nyní vyšetřovaným mužem. Způsobené zranění je velmi vážné, podle odhadů bude léčba trvat nejméně dva měsíce. Do nemocnice pacienta dokonce převážel vrtulník.Šestatřicetiletému neopatrnému myslivci nyní za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí vězení. Základní sazba je dva roky, myslivec ovšem s největšího pravděpodobností "vyfasuje" přísnější sazbu, kde je maximální trest až čtyřletý.


Navíc nejde o jediné neštěstí na honu, které se odehrálo o právě skončeném víkendu. V sobotu kolem poledne na honu nedaleko Karlštejna zkolaboval a zemřel jeden z náhončích, kteří se starají o to, aby zvěř prchala směrem k čekajícím myslivcům.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz