Vánoční speciál

Vánoce královské rodiny: Luxusní výzdoba, fotbal a rodinná pohoda

Vánoce královské rodiny: Luxusní výzdoba, fotbal a rodinná pohoda
Zdroj: Instagram / Facebook.com

Vánoční svátky většina lidí tráví v kruhu nejbližších. Britská královská rodina není výjimkou. Mají spoustu tradic, kterých se každoročně drží. Jak probíhají vánoční svátky v nejsledovanější rodině Velké Británie?

Královna Alžběta začíná s vánočními přípravami už v létě. Napíše totiž okolo osmi set pohlednic, které posílá politikům a hlavám států. Vánoce slaví královská rodina na venkovském sídle v Sandringhamu, kam Alžběta přijíždí mezi 17. a 20. prosincem, aby dohlédla na přípravy. Zbytek rodiny dorazí až na Štědrý večer, napsal o tom časopis People.

 

Mezi vánoční tradice patří fotbalový zápas mezi Williamem a Harrym, kterého se účastní i pracovníci ze sídla Sandringham. Zápas se odehrává na Štědrý den, zbytek rodiny zápas sleduje a fandí. Poté se dospělí sejdou na odpolední čaj a děti začnou zdobit vánoční strom.

Mezi tradice patří i vánoční čajová párty pro pozvané, kterou rodina pořádá od roku 1921. Tato se však odehává v St. James's paláci. Fotografie je z roku 1923.


Slavnostní večeře probíhá ve velkém stylu - páni ve smokingu a ženy ve večerní róbě. Královna má údajně v oblibě míchané nápoje z ginu, princ Charles si dává třešňovou brandy a William a Harry dávají přednost domácímu cideru. Otec Alžběty Jiří VI. nechal na panství v Sandringhamu vysázet jabloňový sad a cider si zde sami vyrábějí. Po večeři následuje rozbalování dárků.

Související obsah

25. prosince se královská rodina obvykle vypraví na návštěvu kostela svaté Máří Magdaleny. Poté se přesunou zpět ke svátečnímu obědu, kde se jim obvykle servíruje krocan, klobásy ve slanině, růžičková kapusta s kaštany a kořenová zelenina. Na Boží hod odpoledne se konečně také dostane na vánoční filmy, které sleduje královská rodina společně.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vánoční speciál

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz