Petr Nečas

Nečasova kauza se odkládá na neurčito! Soud přerušil jednání

Bývalý premiér Petr Nečas a jeho manželka Jana (za svobodna Naďová) dnes vypovídali před soudem kvůli kauze tzv. poslaneckých trafik. Líčení však bylo velmi rychlé - soudkyně ho přerušila kvůli námitkám advokátů.

Jednání bylo už po dvou hodinách přerušeno kvůli námitkám obhájců na podjatost státního zástupce.

Kromě Nečasových je z uplácení poslanců Tluchoře, Fuksy a Šnajdra obžalován i tehdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček. Měli jim zařídit vysoké pozice ve státních podnicích výměnou za to, že se vzdají poslaneckých mandátů a nechají tak projít daňový balíček. Poslanci ODS totiž vyšší daně odmítali.

Související obsah

Pokud jde o Janu Nečasovou, ta se musí navíc zpovídat i z krácení daní v případě luxusních darů - především šperků, kabelek nebo oblečení.

Státní zástupce dnes před soudem vyjmenoval celkem 31 těchto darů v hodnotě více než 10 milionů korun. Neodvedením daně měl stát přijít o více než 730 tisíc korun. Nečas s manželkou dnes k soudu přišli, jednání ale odmítli jakkoli komentovat.

Michaela Šmídová/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Petr Nečas

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz