Jindřichohradečtí kriminalisté obvinili třicetiletého řidiče. Ten volal v listopadu na tísňovou linku policie, že s autem bude hrát ruskou ruletu a narazí do prvního vozu, který na cestě potká.
Své výhrůžky nakonec naplnil. V plné rychlosti narazil do služebního vozu policistů, kteří ho chtěli zadržet. Šílenec na linku 158 volal, že to "narve" do první benzínky, kterou cestou uvidí.
V tu chvíli už operační důstojník nechal zaměřit mobilní telefon a do Dačic svolal všechny policejní hlídky z okolí.Zmatený řidič ve svých výhrůžkách pokračoval. Doslova řekl, že bude za volantem hrát ruskou ruletu.
Řidič chtěl nejprve nabourat do čerpací stanice na okraji Dačic.Poškodil dopravní značku, ale s vozidlem se vrátil zpátky na silnici.
Související obsah
První auto, které muž na silnici potkal, byl služební vůz se dvěma policisty. Vjel úmyslně do protisměru a v plné rychlosti čelně do policistů narazil. Oba muži zákona se zranili a skončili v nemocnici. Tam záchranáři převezli i řidiče osobního auta. Policisté ho ještě před příjezdem kolegů zadrželi.
"Kriminalisté mu sdělili obvinění z násilí proti úřední osobě, z poškozování cizí věci a z ohrožení pod vlivem návykové látky," vypočítává policejní mluvčí Jiří Matzner.
Kriminalisté zjistili, že agresor byl pod vlivem alkoholu. V dechu měl více než jedno promile. V případě odsouzení hrozí řidiči až dvanáctiletý trest.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz