Dálnice D48
Celková délka 70 km, v provozu 32 km
Dálnice, která spojuje Nový Jičín, Příbor, Frýdek-Místek, Český Těšín a hranici s Polskem je sice hotová jen přibližně z poloviny. Na zbývajících úsecích už ale i dnes řidiči jezdí po čtyřproudové silnici. Ta ale zatím nesplňuje parametry dálnice. Mnohdy třeba naprosto chybí dělící středový pás a oba směry odděluje jen dvojitá plná čára.
Modernizace a přestavba silnice I/48 na dálnici už má ale jasný harmonogram. Sedmnáctikilometrový úsek z Bělotína do Rybí by se měl začít stavět od jara 2018 do jara 2022. Jeho součástí není úsek s mimoúrovňovou křižovatkou u Palačova. Ten se bude stavět od března 2019 do března 2021 společně s výstavbou silnice I/35, dálničním přivaděčem pro město Valašské Meziříčí.
Z Rybí do Rychaltic by měla být silnice přestavovaná na dálnici mezi únorem 2017 a únorem 2021. V podobném časovém horizontu, od srpna 2017 do srpna 2021 by pak měl být stavěn obchvat Frýdku-Místku.
Dálnice D56
Celková délka 14 km, v provozu 12 km
Krátká spojka Frýdku-Místku a Ostravy je už od přelomu 80. a 90. let v podstatě hotová. Chybí už jen závěrečné dva kilometry u Frýdku-Místku. Dálnice dnes plynule pokračuje jako čtyřproudová silnice vedoucí městem, v budoucnu by se ale u Sviadnova měla odklánět, překročit starou silnici I/48 a řeku Olešnou. Zakončená by měla být mimoúrovňovou křižovatkou, kterou se napojí na dálnici D48.
A právě s výstavbou dálnice D48 a obchvatu Frýdku-Místku je dostavba D56 spojená. Probíhat by tedy měla ve stejném termínu, od srpna 2017 do srpna 2021.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz