Svíčky

Lidé zapalují na Vánoce svíčku i obětem teroru v Berlíně! PŘÍBĚHY

Lidé zapalují na Vánoce svíčku i obětem teroru v Berlíně! PŘÍBĚHY
Zdroj: TN.cz

Měli slavit Vánoce se svými nejbližšími, 12 lidí ale terorista v Berlíně připravil o život. Rodiny tak místo veselí o svátcích truchlí. Zapalují ale za své blízké svíčky, aby s nimi stále byly.

Při teroristickém útoku v Berlíně zemřelo celkem 12 lidí, německým úřadům už se všechny oběti podařilo identifikovat. Je mezi nimi šest žen a šest mužů. Kromě Češky Nadi přišli na adventním trhu o život polský řidič kamionu, Italka, Izraelka a osm Němců, jejichž jména odmítají tamní úřady sdělit.

OBĚTI

Naďa Čižmárová

Ačkoli úřady nejprve tvrdily, že mezi oběťmi teroristického útoku není žádný Čech, ministerstvo zahraničních věcí ve čtvrtek přišlo se smutnou zprávou. Na vánočním trhu v Berlíně zemřela i jedna Češka. Jedná se o historicky první českou oběť terorismu v Evropě.

Více o smrti Nadi a útoku v Berlíně v reportáži:

Naďa Čižmárová se do Německa přestěhovala před dvěma lety, našla si práci v berlínské firmě 4flow management GmbH. Zprávu o jejím úmrtí předal rodině osobně ještě ve čtvrtek večer velvyslanec ČR Tomáš Podivínský. Manžel Nadi se z tragického konce jeho ženy nemůže vzpamatovat. S manželkou vychovávali pětiletého syna. O své trápení se podělil i ve zprávě na facebooku.

Související obsah

Dalia Elyakim

Teror nepřežila ani 60letá Izraelka Dalia Elyakim, která na vánoční trhy dorazila spolu se svým manželem Ramim. Ten stále bojuje v nemocnici o život, jeho zranění byla po střetu s náklaďákem velmi vážná. Identifikovat své rodiče přišly dvě jejich děti, které nejprve vyhlásily pátrání s tím, že rodiče se pohřešují. Marně doufaly, že v době, kdy náklaďák vjel na trhy, byli příbuzní mimo dění.

Zdroj: Twitter

Fabrizia Di Lorenzo

Další obětí byla krásná Italka a dopravní specialistka Fabrizia Di Lorenzo, po které na internetu pátrala její sestřenice (psali jsme zde).

"Od včerejšího večera se nám neozývá. Někdo na místě našel její telefon a lístek do metra. Pokud jste o ní někdo něco slyšel, dejte nám vědět! Prosím! " psala hned druhý den. Fabrizia pracovala v Německu několik let. "Bolest z její smrti je obrovská. Vyjadřuji solidaritu a soucit celé země Fabriziiným rodičům a bratrovi," prohlásil italský prezident Sergio Mattarella.

Zdroj: Twitter

Lukasz Urban

Z polského řidiče kamionu, kterého podle všeho přepadl a unesl terorista a pak s jeho vozem vjel do davu lidí na vánočním trhu, je hrdina. Urban v době incidentu seděl na místě spolujezdce. Podle médií se těsně před útokem popral v kabině s útočníkem - zřejmě se pokusil strhnout řízení. Dost možná tak zabránil mnohem horší tragédii. Němci i Poláci nyní pro něj žádají nejvyšší německé vyznamenání - Spolkový kříž za zásluhy.

Zdroj: Twitter

Související obsah

Zranění lidé

Při incidentu na náměstí Breitscheidplatz se zranila téměř padesátka lidí. Na místě v době útoku byl i Ital Guiseppe La Grassa se svou ženou. Obličej má samou modřinu a škrábanec, je ale šťastný, že přežil.

Zdroj: Twitter

Mezi zraněnými byli i dva Američané. Jedním z nich je Richard Ramirez, který podstoupil náročnou operaci a pomalu se dostává z nejhoršího. Jeho přítel už tolik štěstí neměl. Je jednou z německých obětí, jejichž jména úřady odmítají sdělit.

Podívejte se na reportáž TV Nova o nejnovějším vývoji v případu útoku v Berlíně:


 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz