Zoo

Nechcete o Vánocích sedět doma a cpát se cukrovím? TIPY, co dělat

Nechcete o Vánocích sedět doma a cpát se cukrovím? TIPY, co dělat
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Vánoce mají být svátky plné pohody, pokud ale nechcete zrovna sedět u televize a cpát se cukrovím (popřípadě čekat na zlaté prasátko), máme pro vás několik tipů, kam vyrazit.

Živé betlémy

Mnoho českých vesnic a měst pořádá na Štědrý den živé Betlémy. Lidé se společně setkávají, popíjejí svařené víno či grog a zpívají koledy. Mezi ty nejočekávanější akce patří živý Betlém v Chomutově, v Plzni, v Kladrubech nebo na balustrádě pražské Lorety.


Štědrý den v ZOO Praha

Vstupem za jednu korunu láká hlavně děti Zoo Praha. Pokladny budou otevřené do 14:00 hod. (pavilony pak do 16:00 hod.). Návštěvníci se mohou podívat, jaké dárky dostávají zvířátka (stejně tak jim sami mohou přinést nějaké ovoce, zeleninu a pečivo), zhlédnout některou z komentovaných prohlídek a obdivovat cvičení lachtanů.

"Spousta zvířat dostane spoustu různých dárků - a to jak 24., 25., tak 26. Například lední medvědi zmrzlinu s rybami, slůňata se svými matkami stromečky, gorily hlavolamy, náš hrabáč kapský Draco dostane krmný míč,“ uvedl ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek.

Související obsah


Vánoční plavby na voru, krmení medvědů

Český Krumlov pořádá na Štědrý den hned několik akcí. Jednou z nich jsou medvědí Vánoce v hradním příkopě, kam děti i dospělí mohou přinést své dárky. Na nádvoří se pak budou zpívat koledy v přístavu si můžete užít vyhlídkovou plavbu na voru.


Betlémská cesta Třeští

Město Třešť je vyhlášené stavěním betlémů. Všude dnes proto najdete Ježíška v jesličkách na různé způsoby a betlémy z všelijakých materiálů - od perníku po dřevo.

Související obsah


Štědrý den na Plzeňské věži

I na plzeňském náměstí dnes bude pořádně živo. Kromě živého betlému se návštěvníci mohou těšit na vánoční příběh, nebo na troubení vánočních koled přímo z Plzeňské věže.

Lyžování

Pokud milujete hory, tak neváhejte a hurá na lyže či snowboard. Pro většinu lidí je to jediná možnost, jak si užít bílé Vánoce. Počítejte ale s tím, že menší vleky jezdí kratší dobu než obvykle. Je proto dobré předem si zkontrolovat provozní dobu.
 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz