Jihomoravský kraj

Požár stromečku vyděsil seniory v domově důchodců. Dva zranění

Vánoční stromeček začal hořet v domově seniorů v Brně-Kohoutovicích. Dvě ošetřovatelky se při zachraňování klientů nadýchaly kouře a záchranáři je po ošetření převezli do nemocnice.

Po několika letech vyjeli v Brně hasiči k požáru vánočního stromku právě na Štědrý den. "Krátce před 17. hodinou vyrazili profesionální hasiči do domova pro seniory v Kohoutovicích. Ve společenské místnosti hořel vánoční stromek," uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Související obsah

V domově bylo tou dobou deset seniorů a dvě pečovatelky. Při požáru se dvě ošetřovatelky nadýchaly kouře. "Po ošetření záchrannou službou byly odvezeny do nemocnice. Vyšetřovatel odhadl předběžnou výši škody na čtvrt milionu korun. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření," doplnil mluvčí hasičů Jihomoravského kraje.

TN.cz / ych
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Jihomoravský kraj

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz