Břicho

Muž se v Hradci u stromečku střelil do břicha! Byl to policista

Muž, který se krátce po Štědrovečerní večeři v bytě v Hradci Králové střelil před dalšími pěti lidmi do břicha, byl policista. Štábu TV Nova to potvrdili jeho nadřízení. Případ ale nebude vyšetřovat Generální inspekce bezpečnostních sborů, protože to nebylo ve službě a ani služební zbraní.

Se služební zbraní chrání životy civilistů, s tou soukromou zase svůj. Na tyhle Vánoce ale asi nezapomene. Po legálně držené zbrani sáhnul tak špatně, že si prostřelil bok. Jestli to byl nový kousek, který našel pod stromečkem, nebo si bral zrovna oblíbený kolt s sebou ven, zatím jasné není.

Důležitým faktorem je citlivost spouště. Některé zbraně zabírají daleko, než dojde k výstřelu, jiným stačí skutečně málo. Pokud vyšetřování ukáže, že zbraň byla v pořádku a nikdo jiný na ni nesahal, odpovědnost bude jen na něm.

Při zkouškách pro získání zbrojního průkazu instruktoři tlučou studentům do hlavy, aby nikdy neotáčeli hlaveň proti sobě. Tentokrát to dopadlo dobře, střela nezasáhla důležité orgány, jen prostřelila kůži.

Související obsah

"Byl plně při vědomí, komunikoval, po ošetření byl transportován na další chirurgické ošetření do nemocnice v Hradci Králové," informoval mluvčí záchranářů Ivo Novák.

Policista je mimo ohrožení života, po čistém průstřelu podle lékařů zůstane nakonec jen jizva. Nebyl ve službě, hrozí mu tedy jako jinému civilistovi zatím jen ztráta zbrojního průkazu. Není ovšem vyloučeno, že ho potrestá i jeho zaměstnavatel.

"Jelikož se jedná o kolegu z Královéhradeckého kraje, případ prošetřují pardubičtí policisté," uvedla mluvčí královéhradecké policie Hana Klečalová. Je štěstí, že nikoho dalšího nezranil, v bytě s ním totiž bylo dalších pět lidí. Jestli byl pod vlivem alkoholu, policie říct nechce.

Petr Brzek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz