Chřipka

Chřipka řádí v celém Česku! První kraje hlásí stav epidemie

Počet nemocných chřipkou a respiračními onemocněními přibývá. Některé kraje už hlásí stav epidemie. Například na Vysočině, v jižních Čechách nebo na Českolipsku už platí omezení nebo i úplný zákaz návštěv v některých nemocnicích.

Stovky nemocných teď hlásí lékaři z celého Litoměřicka. V minulém týdnu jich přibylo 145. Podle hygieniků už jde o epidemii. Nejvíce nemocných je mezi dětmi a staršími lidmi. Hygienici proto doporučili omezit návštěvy v místní nemocnici.

"Zakázány jsou návštěvy na odděleních, kde leží pacienti ohroženi chřipkou nebo virózou. Jedná se o oddělení ARO, JIP, novorozenecké oddělení a oddělení šestinedělí," doplnil manažer pro lékařské operační obory litoměřické nemocnice Jiří Štverák.

Související obsah

Omezení platí do odvolání. Podle hygieniků ale budou počty nemocných ještě stoupat. Mezi svátky má totiž řada lidí volno, a tak se léčí sami doma a k lékaři půjdou až před nástupem do práce.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OSUDOVÝ OMYL: Dívka si myslela, že má chřipku! Lékaři jí však diagnostikovali zcela jinou, nečekanou nemoc

PŘÍBĚH, KTERÝ VÁS ROZPLÁČE: Vypadalo to jako chřipka! Za pár dní ale holčička zemřela

Martin Kočárek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz