Vrchní soud v Praze

Matka holčičce po porodu dvakrát dupla na hlavu. Odsedí si 16 let

Vrchní soud v Praze dnes projednával odvolání v případu vraždy novorozence. Podle obžaloby tehdy osmadvacetiletá žena loni v březnu porodila holčičku. Tu se ale po porodu pokusila zabít. Dítě zemřelo po převozu do nemocnice.

Soud obžalované snížil trest o tři roky, podle dnešního pravomocného rozsudku si tak odpyká 16 let ve vězení s ostrahou. Ženě soud snížil trest zejména kvůli tomu, že její inteligence je velice nízká. Na druhou stranu označil, stejně jako Krajský soud v Plzni, její čin za brutální a krutý.

Obžalovaná cizinka na konci března v ubytovně v Tachově porodila zdravou a životaschopnou holčičku, po porodu ji ale zabalila do ručníku a na hlavičku jí dvakrát dupla nohou. Pak ji chtěla hodit do řeky, neměla ale sílu tam dojít, tak se rozhodla dítě pohodit do kontejneru u ubytovny.

Související obsah

Ani to nezvládla, odhalil ji přítel, který byl otcem dítěte, ale o těhotenství prý nevěděl. Okamžitě zavolal záchranku, ale holčička v nemocnicie po dvou hodinách zemřela. Obžalovaná už dříve vypověděla, že dítě nechtěla, bála se, aby ji kvůli tomu přítel neopustil, a po celé těhotenství plánovala, že ho hodí do řeky, aby odplavalo nebo se utopilo. 

mom/Karla Mráčková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz