Mluvení ze spaní

Proč mluvíme ze spaní? Prozrazuje to o nás jedinou věc!

Proč mluvíme ze spaní? Prozrazuje to o nás jedinou věc!
Zdroj: Thinkstockphotos

Stává se i vám, že si občas ze spaní sami pro sebe povídáte? Nejste v tom sami, podle průzkumů mluví ze spaní asi jedno procento všech dospělých lidí. Co to o nás vypovídá?

Mohou to být celé věty, nebo třeba jen několik nesrozumitelných slov. Ať tak či tak, pokud někdo mluví ze spaní, je to tak trochu tajemné, zároveň se u toho ale můžete i docela dobře pobavit.

Většina lidí zastává názor, že pokud ve spánku mluvíme, dáváme tím vlastně nahlédnout do svého nitra, nebo přinejmenším odhalujeme, co se nám skutečně líbí. Jenže pravda je někde úplně jinde, píše britský Mirror.

Spánkový specialista Michael Breus ve své knize The Power Of When odhalil, co o nás mluvení ze spaní skutečně vypovídá. Tvrdí, že slova, která ve spánku vyslovíme, nedávají žádný smysl a nemá cenu tento jev jakkoli analyzovat. "Neexistují žádná data, která by prokazovala, že mluvení ze spánku dává nahlédnout do našeho podvědomí nebo něco podobného," vysvětluje Breus.

Související obsah

Pravděpodobnost, že byste se tímto způsobem na dotyčného dozvěděli nějaká tajemství, je tak velmi malá. Mluvení ze spaní ale jednoznačně svědčí o jedné věci - nedostatku spánku. "Většinou za něj může nedostatek spánku nebo dlouhodobá spánková deprivace," říká specialista.

Situaci ještě zhoršuje stres, deprese, únava, alkohol či horečka. Nemusíte se tedy bát, že byste na sebe ve spánku něco prozradili, zkuste se ale uvolnit a užít si kvalitnější spánek.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz