Smrt

Hvězdný kaskadér (†17) zemřel. Tohle jsou jeho nejlepší kousky

Od Silvestra vyšetřují pařížští policisté smrt sedmnáctiletého britského parkouristy Nye Frankieho Newmana. Ten zahynul při nehodě v pařížském metru. Tělo našli mezi dvěma vagóny.

Newman byl nesmírně talentovaným a mezi vyznavači parkouru, tedy akrobatického překonávání překážek v ulicích města, velmi oblíbeným. Život žil naplno a v sedmnácti letech zvládl procestovat celý svět. Vloni se objevil i v České republice!

Na Silvestra ale zemřel při nehodě v pařížském metru. Vyšetřovatelé zatím neuvedli, jak přesně britský parkourista zahynul, jeho přátelé ale vyvracejí, že by Newman jezdil na střeše vagónů metra.

Jenže na konci listopadu na svém facebookovém profilu Newman sdílel právě takové video, na kterém jeho skupina parkouristů "surfuje" na střeše vagónů metra v Paříži.

Nebezpečná zábava parkouristů ve Francii:

Provozovatel pařížského metra navíc napsal, že svědci našli tělo britského mladíka mezi dvěma vagóny metra, uvedla zpravodajská stanice SkyNews. "Svědci řekli zaměstnancům RATP (provozovatel metra, pozn. red.), že oběť byla ze zatím neznámých důvodů mezi dvěma vagóny metra," napsal web stanice SkyNews.

 

Je velmi nepravděpodobné, že by si Newman sám vzal život. Krátce před svou smrtí zveřejnil na Instagramu příspěvek, ve kterém bilancoval uplynulý rok.

Vyjmenoval země, které v roce 2016 navštívil. Nechyběla mezi nimi ani Česká republika. Napsal, že rok 2016 byl hektický a plný skvělých vzpomínek i smutných věcí, mezi které uvedl rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii.

 

Související obsah

Jeho smrt teď oplakává parkourová komunita z Velké Británie, jejíž byl Newman respektovaným členem. "Byl to neskutečný člověk, který se vždy pro všechno nadchnul. Za svůj krátký život zažil věci, které většina lidí nikdy neprožije," popsal jej pro list The Sun Luke Stones.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dojemné loučení s kaskadérskou legendou Jaroslavem Tomsou: Na pohřeb dorazil Vašut, Roden i Srstka!

Známý lovec UFO byl nalezen mrtvý! Před smrtí poslal své matce děsivý vzkaz

vbo, TN.cz

K tématu Smrt

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz