Konspirační teorie

Jsou Trumpovi věrní ilumináti? Nosí podivné odznáčky

Jsou Trumpovi věrní ilumináti? Nosí podivné odznáčky
Zdroj: Profimedia

Příznivci konspiračních teorií jsou ve varu a dohadují se o tom, jestli náhodou Donald Trump a jeho blízcí nepatří k bájným iluminátům, tedy k lidem, kteří potají určují chod světových dějin.

Bouře se přitom na internetu strhla kvůli zdánlivé maličkosti - trojúhelníkovým odznáčkům, které nosí poradci Donalda Trumpa na klopách sak. Ty jsou navíc vyvedené v různých barvách, jako by značily systém hodností.


Trojúhelníkový odznáček nosili například Paul Manafort a Corey Lewandowski, kteří se podíleli na Trumpově předvolební kampani a nověji se jimi pyšní budoucí mluvčí Bílého domu Sean Spicer a poradce Bílého domu Stepohen Miller.


Jak píše britský Daily Mail, odznaky jsou prý naprosto nevinné a lze je racionálně vysvětlit - jde o značení, které používá tajná služba (Secret service), která se stará o bezpečí prezidenta Spojených států.


Související obsah


Díky odznáčkům tak agenti poznají, kdo je VIP a koho můžou pustit dál, aniž by ho museli pokaždé prošacovat. Milovníci spiknutí tomuhle vysvětlení ovšem nevěří, protože je prý přece jasné, že iluminát nikdy nepřizná, že je iluminát.


Zatímco jedni tak větří obří světovládné spiknutí, najdou se i škodolibci, kteří poukazují na to, že zvlášť růžová varianta odznáčku se nápadně podobá značce, kterou se v nacistickém Německu označovali homosexuálové.


Není to navíc poprvé, co se řeči o iluminátech v souvislosti s vysokými světovými politiky objevily. Před několika měsíci se do hledáčku internetových diskutérů dostala německá kancléřka Angela Merkelová a nová britská premiérka Theresa Mayová.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz