Nemoc

Dušana bolely zuby, pak mu sdělili děsivou diagnózu. Bojuje o život!

Dušana bolely zuby, pak mu sdělili děsivou diagnózu. Bojuje o život!
Zdroj: facebook

Mladý Slovák nikdy neměl vážné zdravotní potíže, až před Vánoci se léčil se zánětem čelisti. V té době ještě netušil, co ho čeká za pár dní. Z toho, co vypadalo jako bolest zubů, se vyklubala strašlivá diagnóza.

Dušan Žaškovský studoval pedagogiku a užíval si obyčejného života. "Nikdy jsem se nesetkal s ničím vážnějším, neměl jsem angínu ani chřipku," vyprávěl 21letý student pro slovenský portál cas.sk. Až v půlce prosince ho začaly bolet zuby.

"Dostal jsem zánět dolní čelisti. Šel jsem k lékařce a ta mi nasadila antibiotika. Všechno přešlo, ale o Vánocích jsem zase cítil, že mám citlivější dásně a na tváři jsem měl vyrážku. Když to ani po Novém roce nepřešlo, šel jsem znovu k doktorce," uvedl Dušan.

Ta ho poslala na odběr krve a další testy, aby zjistila, co se s mladíkem děje. A druhý den přišla obrovská rána. "Lékařka mi volala, ať se rychle dostavím na hematologické vyšetření, kde mi potvrdili akutní leukémii," popsal student.

Související obsah

Okamžitě ho hospitalizovali a ze zdravého muže se rychle stal ležící pacient. "Nasadili mi tři chemoterapie. Poslední dva dny je mi zle, přestal jsem jíst, ale už se cítím lépe," tvrdí Dušan optimisticky a děkuje za podporu rodičům i 11letému bráškovi.

Potřebuje ale další pomoc od lidí. "Doktor mi řekl, že jediné, co pro mě může rodina a kamarádi udělat, je darovat mi krev," vysvětlil. Požádal proto své přátele na Facebooku, myslel při tom ale i na ostatní nemocné. Přestože sám potřebuje krev AB+, vybízí kamarády, aby darovali, i kdyby se jejich krevní skupina neshodovala.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vytrhali mu téměř všechny zuby, a tak se mu ve škole smáli. Zubařka se po letech slitovala a udělala něco úžasného!

FOTO: Kvůli křivým zubům se jí všichni báli. Když ji spatřili po operaci, nevěřili vlastním očím!

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz