Logika

Logická hádanka pro malé děti rozzuřila rodiče! Zkuste ji vyřešit!

Logická hádanka pro malé děti rozzuřila rodiče! Zkuste ji vyřešit!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Jednoduchá hádanka pro šestileté děti pořádně zamotala hlavu rodičům. Ti, kteří odpověď na matematickou úlohu ze školy nenašli, nyní kritizují školní osnovy. Jsou totiž přesvědčení, že takové hádanky jsou pro děti v první třídě příliš složité a neměly by je vůbec dostávat.

Vyřešit matematickou hádanku pro šestileté děti se ukázalo jako neobvykle těžký úkol, se kterým měli problémy i dospělí.

Logickou úlohu umístila na sociálních sítích rodina dítěte, které hádanku dostalo za domácí úkol. A na internetu po jejím zveřejnění vypuklo hotové matematické šílenství.

Lidé hledají odpověď na jednoduchou otázku - jaké písmeno patří na místo otazníku. K dispozici přitom řešitelé mají nápovědu, která se skládá z kombinace různých písmen a čísel. Pomůže vám klíč k vyřešení hádanky? Zkuste to!

Související obsah

Sociální sítě zaplavily rozzuřené až zoufalé komentáře. Lidé si marně lámali hlavu nad tím, jaká je odpověď. Se správnou odpovědí přišel po několika hodinách v debatách matematický expert Jamie Nantz.

Související obsah

"Je to soubor matematických otázek, který vyžaduje, abyste přiřadili písmena k číslům," shrnul hádanku. "Když sečtete písmena S, B a G, dostanete číslo 40. Od čísla 40 odečtěte i součet písmen B a P," vysvětlil základ. "Dostanete rozdíl 14, což odpovídá písmenu J," zakončil.

Přesto se zdá mnoha kritikům hádanka příliš těžká. "K čemu to dětem v životě bude? Co se stalo s klasickými matematickými úkoly?" ptá se jeden z nich. "Co se stalo s klasickým počítáním na prstech?" ptá se další.

Je podle vás hádanka natolik těžká, že by se jí děti v šesti letech vůbec neměly zabývat? Pište své názory!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENO: Dokážete i vy najít zprávu, která byla skryta v obrázku po dobu 12 let?

Lidé na této fotce marně hledají mobil a šílí, že to nedokáží. Najdete ho vy?

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz