Hala

Zřícená střecha: Začne odklízení trosek. Kraj chce další posudek

Vyšetřování případu propadlé střechy sportovní haly v České Třebové potrvá několik týdnů, možná i měsíců. Kriminalisté čekají na odborné posudky, ve středu by se mělo začít s likvidací trosek. Pardubický hejtman chce také nechat projekt prozkoumat nezávislou firmou a to od počátku až po kolaudaci, která proběhla 2. ledna.

Uvnitř haly, kde se ještě v sobotu proháněli mladí florbalisté, to dnes vypadá jako na staveništi. Nad hlavou je modré nebe a na palubovce několik tun trosek. Leží tam převážně dřevěné trámy, vazníky a střešní krytiny.

Mezi obvodové zdi se propadla střecha o rozměrech 50x30 metrů. Už ve středu by měl trosky začít rozebírat jeřáb, bude muset postupovat podle pokynů kriminalistů. Ti chtějí najít vazník, který se zhroutil jako první, odborníci by pak měli poznat, proč nevydržel.

Minimálně několik týdnů pak bude trvat, než dostanou kriminalisté všechny potřebné znalecké posudky. Už v tuto chvíli je ale jasná právní kvalifikace trestného činu, kterého se zatím neznámý pachatel dopustil. "Obecné ohrožení z nedbalosti s trestní sazbou až osm let," uvedla policejní mluvčí.

Související obsah

Vlastní vyšetřování zároveň rozjel investor stavby - Pardubický kraj. Ne že by hejtman policistům nevěřil, ale další odborník navíc prý bude jen přínosem. "Chceme, řekněme, třetí oči, aby se podívaly na samotný projekt a koncepci vazníků," sdělil hejtman Martin Netolický.

Zatím není jasné, jak moc propadlá střecha narušila statiku celé haly. Hejtman ale trvá na tom, aby byla znovu v provozu ještě letos. A jakmile kriminalisté označí viníka, Pardubický kraj po něm bude chtít náhradu škody. Tu mohou požadovat i oba při útěku zranění florbalisté a žena, která se se svým zraněním ohlásila později. Zatím tak ale neudělali.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz