APLIKACE TN.CZ
Uprchlík

Razie v uprchlickém táboře! Zadrželi muže, který plánoval teror

Razie v uprchlickém táboře! Zadrželi muže, který plánoval teror
Zdroj: Profimedia

Rakouská policie zasahovala ve čtvrtek v uprchlickém táboře v Hainburgu poblíž hranic se Slovenskem. Podezřelému uprchlíkovi zadrželi mobilní telefon a dokumenty.

Do azylového domu v Hainburgu vtrhli ve čtvrtek ráno elitní policisté. Podle informací rakouského portálu heute.at šlo o dlouhodobě plánovanou akci.

Policejní jednotka Cobra zadržela v azylovém domě 25letého uprchlíka. Podezírají ho ze spolupráce s mužem, který momentálně sedí v německém vězení. Dvojice měla plánovat teroristický útok na bezpečnostní složky v německém Augsburgu.

Související obsah

O spolupráci požádal rakouské kolegy státní zástupce v Mnichově. Podezřelému uprchlíkovi zadrželi mobilní telefon a dokumenty, které zkoumají německé orgány. Potvrdil to prokurátorka Gabriele Tilmann.
 

vrl, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz