Zdeněk Pfeifer

Čecha, který šířil HIV, deportovali z Thajska. Přivezli ho v kleci. VIDEO

Thajsko v úterý deportovalo českého občana Zdeňka Pfeifera, který je v České republice obviněný z toho, že vědomě šířil virus HIV. Médiím to v úterý po poledni místního času potvrdili zástupci policie přímo na letišti v thajském hlavním městě Bangkoku. Pfeifer by už měl být na cestě do České republiky.

Deportaci potvrdil médiím na mezinárodním letišti Suvarnabhumi v Bangkoku Nattorn Prohsunthorn, vedoucí imigračního úřadu. Na letiště přivezli policisté Pfeifera v kleci, na ústech měl roušku.

Pfeifer, na kterého vydal zatykač také Interpol, byl v Thajsku zadržen kvůli překročení maximální délky pobytu. Za tento přestupek dostal od Thajců pokutu tisíc bátů, tedy v přepočtu 717 korun, ale hlavně byl ze země deportován.

"Pfeifer, který je na seznamu Interpolu s červenou značkou, je hledaný českou policií kvůli sexuálním deliktům, a to i s nezletilými," upozornili podle webu DailyTrust zástupci thajské policie.

Související obsah

Před svým útěkem do Thajska byl Pfeifer v České republice obviněn, že ačkoliv věděl o tom, že je HIV pozitivní, měl nechráněný styk s desítkami partnerů, kterým o své nemoci nic neřekl. Tři muži se od něj nakazili, nejmladšímu přitom bylo pouhých 16 let.

Thajci měli podezření, že Pfeifer v šíření viru HIV pokračoval také v Thajsku. Pohyboval se mezi několika oblíbenými turistickými letovisky. Zadržen byl nakonec 18. ledna na ostrově Pchúket. Thajským úřadům se ale nepodařilo prokázat, že by virus HIV na někoho v Thajsku přenesl.
 

Reportáž o zadržení Pfeifera:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zdeněk Pfeifer

Důležité Události

Píše se na Deník.cz