Požár

Na výstavišti vybuchl stánek! Na místě byli hasiči z celé Prahy

Na výstavišti v Letňanech došlo k výbuchu propan-butanové láhve. Podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové byl zprvu vyhlášený třetí stupeň požárního poplachu, plameny se už ale podařilo uhasit. Z haly bylo evakuováno 200 lidí. Při výbuchu se zranily nejméně dvě osoby, předběžné škody se odhadují na jeden milion korun.

Výbuch otřásl pražskou čtvrtí Letňany. Ozval se z tamního areálu výstaviště. Jedna z hal začala hořet a valil se z ní hustý dým. Na místě zasahovaly všechny složky záchranné služby, hasiči dokonce povolali většinu jednotek z metropole. Plameny se už podařilo zlikvidovat. 

U výstavšitě explodovala tlaková lahev s propan-butanem ve venkovním stánku s občerstvením. Výbuch poškodil jak stánek, tak halu. Mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn potvrdil portálu TN.cz, že se při výbuchu zranily nejméně dvě osoby.

Policejní mluvčí Jan Daněk pak toto číslo zvýšil na tři. Podle něj se jeden člověk nadýchal zplodin, dva další jsou lehce popálení. Záchranná služba je převezla do vinohradské nemocnice. 

Web pozary.cz uvedl, že hasiči v průběhu zásahu kontrolovali prostory termokamerou. "Museli jsme ochlazovat další čtyři desetikilové propan-butanové láhve, aby nedošlo ještě k většímu neštěstí," dodala Adamcová. Po půl jedné se z místa začaly některé jednotky stahovat. 

"V prostorách výstaviště se v tu dobu pohybovalo zhruba 200 lidí, kteří připravovali zítřejší karetní hry Magic Grand Prix, které se budou konat bez omezení, protože k výbuchu došlo ve venkovních prostorách a ne v halách. Omezen nebude ani nejbližší veletrh FOR PASIV, který se koná od 9. do 11. února," řekl pro TN.cz obchodní a marketingový ředitel PVA Expo Letňany Martin Přívětivý. 

Podívejte se na zásah hasičů

TN.cz / nor
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz